bugün

recep tayyip erdoğan düşmanlığı

18 25 yaş aralığının sevmediği kişidir (benimde dahil olduğum grup) .ki gayette haklıdırlar. 1.5 sene önce monster tulpar alacaktım fiyatı 8500 tl civarındaydı şimdi 15.000 tl olmuş. geçen gün markette gittim. tost malzemesi almak için kaşar peyniri tereyağ tost ekmeği salam 68 lira tuttu. benzin 8.0 dolar 8.50 euro 10.20. eli ayağı düzgün binilebilecek durumdaki en ucuz arabalar 100bin tl. (türkiyede arabaya binmek ultra lüks olmuş). 3 yıldır gece gündüz çalışıyorum ve 3 yılda kendime alabildiğim tek şey 5 ay taksitle 3700tl ye (faiz dahil) aldığım a51 cep telefonu. ki benim şuanda kullandığım telefon amerikada 160 dolar. (1450 tl civarında). sokak röportajına denk gelsem dayının teki çıkar telefonunu dese göstersem bah mis gibi telefohnun vah şüktet der. asgari ücretle it gibi çalışıyorum ve sadece telefon alabildim kendime. ben bu ülkede rahat yiyip içmeyeceksem ay sonunu düşünmeden yaşayamayaksam istediğim arabayı alamayaksam istediğim bilgisayarı alamayacaksam yılda 1 kere olsun tatile gidemeyeksem neden yaşıyoruz ozaman biz? gelipte buraya voo oyun cohmu gerekli demeyin. bence oyunda bir ihtiyaç. ben günde 12 saat çalışıyorum akşam eve gidip 1 saat oyun oynayıp neden kafa dağıtmak istemeyeyim? bu saydıklarım lüxs değil ihtiyaçtır. gerçi bu ülkede okadar çok andaval geri kafalı insan varki gezmeyi bile lüks görürler. keşke amerikada veya almanyada yaşama imkanım olsaydı.