bugün

(bkz: fesatlık)
(bkz: required)
(bkz: israil muhipleri cemiyeti)
Sistem düşmanlığıdır. Tayyip'i oraya getirenlere düşman olmaktır. Tayyip'in sadece bir piyon olduğunu bilmektir. Şu zamana kadar israil'in projelerine eş başkanlık yaptığını söyleyen, en iyi müttefik olarak israil ve abd'yi gösteren, katil israil pilotlarının konya'da eğitim görmesine ses çıkaramayan bir piyonu tek bir cümle ile kahraman görenler, kendisine tapanlar önce kendi bilinçsizliklerine, koyunluklarına bakmalıdır.
Türk halkının %47'sini hiçe saymaktır. Kulaktan dolma bilgilerle savunmaya geçmektir.
diğer parti liderlerine duyulan düşmanlıktan farklı değildir. eğer senin görüşünü temsil etmiyorsa bir parti lideri, bir başbakan... nefret edersin bu ülkede, seviyorsan da eleştirmek aklına gelmez. bu ülkede yadırganmayacak bir durumdur. hep demiyor muyuz takım tutar gibi parti tutuyoruz diye; bunun yansıması işte.
(bkz: yigidi oldur hakkini ver)
internet bağladığınız telefonlar vardı ya eskiden işte şimdi onların hattı, bir yabancıya satıldı. konuşamıyoruz içimizden geleni, ben senin evinin telefonunu bir yabancıya satsam, hergün konuşmalarını dinletsem bırak bana düşman olmayı zikerdin bile.
bu düşmanlık bugünün düşmanlığı değildir.
okuduğu şiirleri, cumhuriyet hakkında atıp tuttuğu şeyleri unutmayanların tavır almasıdır.
ne demiş büyük üstad neyzen;
türk milleti bir gariptir,
her lafı kaldıramaz, ibne dersin kızar da,
zikersin aldırmaz.
insan ektigini bicermis atasözünün manasi.
rte düşmanı olmak değil o bahsettiğiniz şey türkiye sevdalısı olmak. ikisi bir arada olmuyor, eşyanın tabiatına ters.

rte'ye seviyorum diyen türkiye'yi seviyorum diyemez.
Burdayım yahu, idmanda idim.
artık kabak tadı veren mide bulandıran düşmanlıktır. siz böyle yaptıkça oy kaybı yaşıyor iktidar olamıyorsunuz hala öğrenemediniz mi. islam diniyle uğraşanların iki yakası bi araya gelmiyor biat edin iktidar olun biat etmeden iktidar yüzü göremezsiniz. inadına ak parti inadına rte..
Ulan ulke muz cumhuriyetine dondu. Bu Adam geldi geleli memlekette huzur kalmadi. Nefret etmeyip napicak millet.
Son yıllarda oldukça artan ve gittikçe daha da artacak olan düşmanlıktır efendim. Muhafazakar mütedeyyin kesimin içinde de yavaş yavaş filizlenmiştir, işin ilginci AKP'ye oy vermek zorunda kalanlar içinde de vardır, gözlemim bu yöndedir.
Geçti artık o inadına günleri gülüm.

Bizzat büyüttüğünüz, azdırdığınız canavarlara bile para yetiştiremiyorsunuz, nerede kaldı sıra daha düne kadar dantelli kefen giyen, inadına şahsım diyen mallara gelsin...

Elektrik faturası, yakıt faturası, market faturası boklu badeli götlerine kol gibi girdi, tırım tırım kaçacak parti arıyorlar. Yakında sen de onlara katılacaksın.

Bu işler böyle. Üzülmece, darılmaca yok...
5 litre sıvı yağ 80 lira olmuş adam hala islam dini diyor.
18 25 yaş aralığının sevmediği kişidir (benimde dahil olduğum grup) .ki gayette haklıdırlar. 1.5 sene önce monster tulpar alacaktım fiyatı 8500 tl civarındaydı şimdi 15.000 tl olmuş. geçen gün markette gittim. tost malzemesi almak için kaşar peyniri tereyağ tost ekmeği salam 68 lira tuttu. benzin 8.0 dolar 8.50 euro 10.20. eli ayağı düzgün binilebilecek durumdaki en ucuz arabalar 100bin tl. (türkiyede arabaya binmek ultra lüks olmuş). 3 yıldır gece gündüz çalışıyorum ve 3 yılda kendime alabildiğim tek şey 5 ay taksitle 3700tl ye (faiz dahil) aldığım a51 cep telefonu. ki benim şuanda kullandığım telefon amerikada 160 dolar. (1450 tl civarında). sokak röportajına denk gelsem dayının teki çıkar telefonunu dese göstersem bah mis gibi telefohnun vah şüktet der. asgari ücretle it gibi çalışıyorum ve sadece telefon alabildim kendime. ben bu ülkede rahat yiyip içmeyeceksem ay sonunu düşünmeden yaşayamayaksam istediğim arabayı alamayaksam istediğim bilgisayarı alamayacaksam yılda 1 kere olsun tatile gidemeyeksem neden yaşıyoruz ozaman biz? gelipte buraya voo oyun cohmu gerekli demeyin. bence oyunda bir ihtiyaç. ben günde 12 saat çalışıyorum akşam eve gidip 1 saat oyun oynayıp neden kafa dağıtmak istemeyeyim? bu saydıklarım lüxs değil ihtiyaçtır. gerçi bu ülkede okadar çok andaval geri kafalı insan varki gezmeyi bile lüks görürler. keşke amerikada veya almanyada yaşama imkanım olsaydı.
Haklı düşmanlıktır, bu kadar kısa ve net.