bugün

sözlük yazarlarının 9 sene içinde ki değişimleri

2012 senesi...evlendiğimin üstünden 2,5 sene geçmiş, kariyerimde zirveye oynuyorum, iki aydır üst üste hedefte %250+ çakıyorum ve ben bu durumdan son derece memnunum, sonuçta aylık primler de %250+ geliyor, eşimle bir çocuk sahibi olmaya karar veriyoruz...hayatım baya güzelmiş lan!
2021 senesi...boşanalı 4 yıl oldu, yalnız yaşıyorum, kızım 8 yaşına geldi bile, kariyerim boşanma döneminde çok etkilendi, son 3 sene içinde 4 sefer iş değiştirdim, eskisi kadar mutlu değilim, huzurlu hiç değilim, ailemle bile senede 3-5 günden fazla görüşmüyorum, insanlardan soğudum, eşyalardan soğudum, hayata dair hiç bir hırsım kalmadı, yaşayan bir ölü gibiyim, oksijen tüketiyorum işte...tüm bu depresif haller yetmiyor gibi 1 seneden uzun süredir pandemi yüzünden asosyal ötesi bir hayatın içindeyim, yakında helvamı kavurmak için toplanırsanız şaşırmayın...

Edit:
yazdıktan sonra okuyunca vay amk hayatım 9 sene içinde ne hale gelmiş dedim...depresif hallerimin suçlusu pandemi sürecidir...pandemiden önde haftada 2 gün dans eden ( latin) , çarşamba cuma cumartesi gece hayatı olan aşırı sosyal biriydim...pandemi ağzıma sıçtı resmen...