bugün

alkol tüketmeyen insan

ülkemizde sigara gibi cazip olarak karşılanan bir kötü alışkanlık.

almanya' da sıradan birşey olduğu için çoğu alman içmez veya alkoliklik derecesinde alkol tüketmez çünkü cazip değil. hayvan gibi mesai yapmana gerek yok istediğin zaman marketten hemencecik alabiliyorsun.

bizde öyle değil işte millet daha çok içsin diye baştaki abiler vergi üstüne vergi yüklüyor.

ben bir alt insanım en büyük zaaflarım kadın içki sex sigara gibi zavallı insanın zaaflarından kendimi terbiye etmem lazım ama nasıl ne ile jiletlemelimiyim kendimi yoksa kaynar suyu üstüme mi bocalayayım bunların bir faydası olmaz ki kolum kopsa 1 ay sonra tekrar eski halime döner aynı şeyleri arzularım. dine inanmamamın sebeplerinden biri bu işte zaten ne yaparsam yapayım cehenneme gideceğim cehennem beni bunları yapmaktan caydıramaz.

şuan beni sınır dışına çıkartsalar ilk alacağım şey alkol olurdu. ülkemizin insanının yetiştiriliş tarzı bu zaten ne bağımlılık yapıyorsa o cazip karşılanıyor dinde ne yasaksa o şey cazip oluyor ne pahalıysa o cazip oluyor sadece alkol değil kitapta bmw sürenler cehennemliktir yazsa sanayide yanlayıp millete hava atan insanları da görürsünüz.