bugün

kapıyı tutan erkeğe teşekkür edilir mi

valla arkadaşlar sizin olmayan bir kıza iyi davranmayın kendi ayakları üstünde durabilirler bir engeli yoksa kapı felan tutmayın hatta kapatın kendi açsın. şimdi ne kadar odun ve dağ ayısısın diyebilirsiniz. çünkü yurdum kızları centilmenlik, beyfendilikten anlamıyor. şimdi bir olay anlatıyım tanıdığım bir teyze var evi taşınacak eşide şehir dışında oğluda yok. tabi ben insani duygularla yardım ettim sonrada gittim yemek yaptırdım su bardak çatal felan aldım teyzeye verdim, teşekkür etti. buraya kadar herşey normal. ertesi gün kızıyla karşılaştım bana bir teşekkür edişi oldu. ana avrat sövse bu kadar üzülmezdim. sanki ona yalakalık olsun diye tavlıyım diye yapmışım gibi. buna benzer ne olaylar kızın kapısını tutuyorsun malmal yüzüne bakıyor. mesela dolmuşa bir çift bindi kadının kucağında ufak bir çocuk hemen yer verdim. teşekkür etmediler birde koltuk boşalınca kocası hemen oturdu. daha dün hastahaneye gittim. kapalı bir abla yer soruyor bende aynı bölüme gidecem yeri tarif ediyorum beni dinlemiyor hala birilerine soruyor sinirlendim miktir etdedim. bu hala yeri arıyor. sanki tecavüz edecem. ülke kezo kaynıyor. nerde o eski hanfendi kızlar. sadece bir teşekkür etseniz diliniz eskimez birde her gördüğünüz abaza değildir.