bugün

ciddiliinsan

bu cahil insana hakaret etmeden yazacağım ki sonra ağlayıp sildiriyor, sildiremesin bu sefer.

bu cahil ve ukala yazar önce bir başlık açıp "istanbul belediyesi itfaiye teşkilatının başına bir edebiyatçının geçirildiğini" yazdı.
(bkz: ibb itfaiye daire başkanlığına edebiyatçı atanması)

oysa itfaiyenin başına getirilen kişi 3 tane lisans bitirmiş, ordudan albay rütbesi ile emekli olmuş biri.

sonra "itfaiye ile asker kökenli olmanın bağlantısını kurun bana" demiş ve millete çomar demiş bu cahil.
görsel

bu kullanıcı tabi ki askerliğini ya yapmadı, ya da bedelli yaptı.
ayrıca itfaiye teşkilatının kapısından içeri dahi bakmamış biri.

şayet itfaiye teşkilatı hakkında bilgisi olsa böyle yazmazdı.
zira itfaiye teşkilatında da aynı askeriyede olduğu gibi bir hiyerarşik düzen vardır.
itfaiye eri, itfaiye çavuşu, itfaiye komutanı kavramları vardır.
tarihe bakacak olursak, osmanlı'daki itfaiye teşkilatı olan tulumbacılar aynı zamanda mahallenin güvenliğinden de sorumlu timlerdi.
bunları biliyor musun?
tabi ki hayır.

itfaiye teşkilatı da tıpkı askeriye gibi disiplin ve eğitim gerektirir.
itfaiye mensupları düzenli olarak askeri eğitim alırlar.
bunu biliyor musun?
tabi ki hayır.

bak şurada resmi gazete'de yayımlanan itfaiye teşkilatının kuruluş ve çalışma amacına dair yönetmelik var;
http://www.resmigazete.go...er/2006/10/20061021-6.htm

yönetmeliği okursan itfaiye teşkilatının da askeriye gibi bir kurum olduğunu, askeri bir disiplin altında olması gerektiği yönetmelikte senin gibi cahillere izah edilmiş.

okudun mu bunu?
tabi ki hayır.

o halde bilmediğin konularda neden ahkam kesiyorsun bir de millete cevap yetiştirmeye çalışıp kendini rezil ediyorsun ulan?