bugün

halit akçatepe

"sevgili adile ablayla bizi ana oğul bilirlerdi. ana oğul bilirlerdi çünkü biz o kadar filmde ana oğul oynadık ki adile ablaya halit senin oğlun mu diye sorarlardı bana da adile hanım senin annen mi diye sorarlardı. çok oynadık adile ablayla beraber ve çok şakalar yaptık ona biz. yıllarca arzu filmde beraber oynadık ve çoğu şakayı kaldırıyordu. o da bize ara sıra şaka yapardı. bir gün arabadayız arabayı kartal tibet kullanıyor. adile abla da arabada. benle tarık akan arkadayız. kartalın bir arabası var, mercedes. direksiyonun ortadaki kapağı habire çıkıyor. arabada giderken başladık biz şakalar yapmaya. ben üzerine atlıyorum, tarık bir şeyler yapıyor çekiyor bi tarafa doğru adile abla ay diyor yapmayın falan, kartal diyor eyvah araba sola gitti eyvah sağa gitti, öndeki arabanın dibine giriyor aniden fren yapıyor falan. adile abla çocuklar yapmayın allah rızası için yapmayın falan diyor. bunlar olurken kartal direksiyonun ortasındaki kapağı çıkartıp adile ablanın üzerine attı eyvah direksiyon da gitti dedi. adile abla pencereyi açtı imdat kaçırıyolar kadın kaçırıyolar diye bağırmaya başladı. polisler bizi durdurdu. sonra polis arabadaki kadroyu görünce kaçırıyorlarsa kaçırsın ne yapayım dedi."