bugün

saniyelik salaklıklar

Daha önce de anlatmıştım. Bundan birkaç sene önce, aslında tam olarak 5 yıl 3 ay önce bir ev kazası sonucu kolumda ciddi bir yaralanma oldu. 4.5 saatlik bir operasyon, sonrasında 1 ay alçıda kalan, 15 gün de fizik tedavi gören bir el, 4 kişilik plastik ve yaklaşık 10 kişilik kalp damar cerrahıyla tamir edilen 3 tendon ve 1 atardamar...

Hikaye kazadan tam 15 gün sonrasında geçiyor. Dışkapı ssk hastanesi el heyetine çağırıldım. Alçıyı açıp elimin durumuna baktılar. Yuvarlak bir masada hoca olduğunu düşündüğüm bir kadın doktor, etrafında da 10 15 kişilik bir ekip var. Elime baktılar. Bu esnada masadaki laptopta bir fotoğraf açık. Ben önce testere filmi ya da ışid operasyonu sandım çünkü dikine boydan boya yaklaşık 30 cm açılmış kıpkırmızı bir insan el bileği görünüyordu. Sonradan onun benim kendi öz el bileğim olduğunu anladım. Testere filmi bok yemiş yani. O derece mide bulandıran bir fotoğraf. Konuştular, tartıştılar, bana birkaç soru sordular... Sonrasında 15 gün sonra yine gel dediler. Ben de teşekkür edip kapıya yöneldim. Sonra döndüm dedim ki "o resmi alabilir miyim?"

Güldüler ama vermediler.