bugün

seçimi iptal etmek için ortam oluşturmak

seçim gayet normal bir seçimdir, iptal ettiremezler. akape tamamen zırva bir partiymiş, artık bundan sonra da akape´ye oy atacak bir lavuk varsa ben onun kalıbına tüküreyim.

seçilmiş adama- hem de istanbul belediye başkanına, mazbatasını vermemek ne demek aga?...düşünsene new york city belediye başkanına mazbatasını seçilmesine rağmen vermiyo olsalardı, bu, dünyada direkt 1. haber olurdu.

ya da paris belediye başkanına mazbatasını vermemek ne demektir?...bu...bu..çemişgezek, ya da merzifon diil ki, senin dünyaya açılan camekan şehrin, dünyada herkes ankara´yı tanımaz, ama herkes istanbul´u tanır aga...

istanbul belediye başkanına mazbatasını vermemek demek, direkt olarak halkın iradesini tanımamak, bu da diktatörlük demek...bu artık alman basınında falan gayet açık seçik yazılıyo, hollandalılar, "tayyip kendinden bekleneni yaptı!" yazdılar, the new york times resmen hergün- bilmiyorum twitter´dan takip ediyo musunuz?- mazbatayı bugün de vermediler falan diye yazıyo...

ilk hafta temkinli davranıyolardı, sayım yapıyolarmış falan muhabbetine dünya basını da uymuştu, ama 2. haftadan itibaren olay döndü. bu beni çok rahatsız ediyo, çünkü beni tanımayan almanlar türk olduğumu öğrenince direkt bana "siz demokrasiyi anlamamış ilkel bi kabilesiniz" falan diyo, en az iki kere ağız dalaşı yaptım burada ben almanlarla...

şşşş baksana...sen soğan falan ithal eden bi devletsin, dünyanın gözünde yükselmezsen, venezuela´dan daha da aşağı düşeceksin türkiye, üstelik de dünya "oh olsun bu pisliklere, beter olsun adiler" diyecekler.

demokrasinin gereğini yapman lazım...

ulan almanya´da yaşayan beni bile etkiliyo bu be...

böyle devam edersen, dünyayla ilişkilerin zaten boktan, iyice güney kore´ye zambiya´ya falan kalacaksın. zaten duyumlarıma göre almanya vize konusunda işi iyice yavaşlatmış, almanya´da okul kazanan kıza vize vermemiş resmen...bizim arkadaşlar yazıyo...bunların hepsinin birbirleriyle ilgisi var.

çünkü alman konsolosu da herhalde ki alman basınını okuyo.

seçim erteletmeye falan kalkarsan, dünyanın gözünde kuzey kore gibi bişey olacaksın haberin olsun, türkiye.