bugün

akp den önceki karanlık çağlar

ben çocukken istanbul´un göbeğinde resmen "bostan" vardı...ve bugün çok sözü edilen "sivri biber" patlıcan falan vardı dayıda...şaka yapmıyorum, istanbul´un göbeğinde patlıcan, sivri biber falan yetişiyodu, hani bugün ithla ediyosunuz ya...

anadolu´nun o dillere destan verimli arazilerini geç, ahanda istanbul´un göbeğinden bahsediyorum. annem beni bostanlığa gönderirdi, o patlıcanlar resmen kütür kütürdü, annem patlicanlari soyarken mutfak resmen mis gibi kokardı...

böyle bir üplkeyi tanzim satışa getirmek, soğan patates falan ithal etmek gibi, acayip noktalara geldi türkiye. aslında buna hepimizin oturup hüngür hüngür ağlamamız lazım.

çilek, soğan patates, muz...haaa muz...özal muz ithal ettiğinde, demirel çıkıp memleketin heryeri muz kaynıyo kardeşim, sen n´aptığını sanıyosun, demişti, bak mesela ona benim aklım resmen eriyo, kavga etmişlerdi tv´de...demek ki türkiye´de muz bile vardı...

fındık, fıstık, falan zebil gibiydi, babamın yarım kiloluk kağıt torbalarda fıstık aldığını bilirim ben. bugün yarım kilo fıstığı alabilmek için bankadan kredi çekmen gerekiyor.