bugün

vatandaşın tüp kuyruğunda beklediği karanlık dönem

--spoiler--

benim dedemde şeker kuyruğunda kalp krizi geçirmiş el arabası ile zor yetiştirmişler hastaneye.

--spoiler--

biz fakirdik diyen adama biz fasfakirdik diyen adam gibi.

- benim dedem tüp kuyruğunda yorgunluktan yere yığılmış
+ o da bir şey mi benim dedem kalp krizi geçirmiş hastaneye zor yetiştirmişler el arabası ile..

görsel

anlamayana mantıklı bir şeyler yazılmaz ama belki biraz bir parçacık da olsa anlarsınız. zamanın şartları ile alakalıdır bir çok şey. hani diyorsunuz ya cehape döneminde şu olmuştu bu olmuştu. o cehape nin son iktidar olduğu zamandan birkaç sene öncesine bir baksanız eşşek kadar bir ipucu var ama anlayabilene tabi. tüm dünya açlıktan kaba tabir ile geberirken daha birkaç sene önce milyon tane insan savaşlarda ölmüşken o günleri bugünler ile kıyaslamak neresinden bakarsan bak aptalca. hemde aşırı aptalca. ecevit döneminde şu olmuştu bu olmuştu. söylenen sene 1978. kıbrıs hareketi ve arkasından gelen şeylerin hiç mi olumsuz etkisi olmadı ? kıbrıs barış harekatı 1974. bak azcık düşünebiliyor olsanız zaten aradaki bağlantıyı kurarsınız kendiniz. zaten bizim bu söylemlere karşı çıkmamız particilikten değil insanım diyenin benim aklım var diyenin böylesine saçma sapan orantı kurmasına. aynı tipler bugün sürekli "hükümet ne yapsın yeaeaea hep dış mihraklar yapıyor" diyor. ama konu kendi tapındıkları olmayınca cehape yapmıştı ecevit yapmıştı..