bugün

istanbul taksicileri

iyilerini tenzih ederek yazıyorum bir çoğu orospu çocuğudur neden?
istanbulu çok iyi bilmiyorum. yani ne nerede az çok biliyorum ama aralarında ki mesafeyi kestiremiyorum.
hali ile google maps kullanıyorum.

geçtiğimiz haftalarda bir fuar için geldiğim istanbulda taksim civarında bir otelde kalıyorum.
1 saat kadar sonra olan randevuma erken gitmek üzere (vodafone arenada buluşacağız) sokağa çıktım.

google bana 9-10 km civarı bir mesafe gösterdiği için taksiye yöneldim. trafikte bulunan bir taksi, boş olduğunu söyleyerek beni aldı, taksimetreyi açtı.

henüz ilerlememişken buralı değilsin sen dedi. istemeye istemeye onayladım ve taksimetreyi kapadı,
bana bir güzellik yapacağını, stadın yakınında indireceğini oradan yürüyerek 200 m süreceğini söyledi.

yolda muhabbet ediyoruz, izmirli olduğumu söylediğimde fahri hemşerim ilan etti kendini darende doğumlu arkadaş.
izmir neden akpye bir şans vermiyordan, otizmli çocuğuna kadar muhabbet ilerledi.

eminönü köprüsünden(adı başka olabilir) geçerken bana binali yıldırımı övüyordu.
çaktırmadan maps e baktığımda stad 20 km civarı olmuştu bile.

dedim nereye gidiyoruz?
bak şimdi seni indireceğim karşı taraftan bin taksiye 5 dakikada oradasın dedi.

durdu. 25 versen yeter dedi. polis çağırmayı teklif-tehdit ettim. afalladı, nitekim kötü ayrıldık fahri hemşerimle. beyaz masa vs oraları geçiyorum şikayetimi ettim.

sırada yeni taksiye binme macerama.
yolun karşısında taksi bekliyorum tıpkı diğerleri gibi.
taksi geliyor, en az 3 kişi gidiyoruz yanına.
neresi?
4. levent - geç,
sultanahmet - geç,
vodafone are.. -geç. taksi devam eder.

5-6 taksiye kendimizi beğendiremedikten sonra 4. levent olan arkadaşla baş başa kalmıştık ki
beni seçti bir efendimiz ve adama ilk sorduğum, taksimden beşiktaş a gitmek üzere taksiye binen birinin burada ne işi olur sorusuydu.
tek kelime değiştirmeden söylüyorum, "orrrospu çocuğuna bak sen ya, buraya getirdi seni ha?"

iç mi geçiriyor, adama mı kızıyor anlamadım ulan ne kıyak iş yapmış der gibi söyledi.
ilk taksiye bindiğim yerde 2. taksi den indim. 13 tl gibi bir para verdim, yürüyerek stada gittim.

tüm suçlu maps, max. 1,5 km mesafe varmış amk.