bugün

gs ve bjk nin türk futbolseverlere yaptığı katkı

efenim ligimizin iki güzide takımı, asırlık çınarlar ve herşeyin ötesinde ortak amaçları ''el değmemiş temizlig'' olan bu değerli takımlarımız sayesinde türk futbolseverleri avrupa'nın en ücra, en kıyıda köşede kalmış takımlarını izlemekte, genel kültürünün üstüne sürekli genel kültür katmaktadır. kimler gelip geçmedi ki bu ikilinin mazisinden; sion'lar, valerenga'lar, helsingborg'lar, tromso'lar, bellinzona'lar ve metalist'ler...

bu iki değerli takımımız salt genel kültürümüze katkı yapmakla kalmamış ayrıca iddiaseverlere de çok büyük yardımlarda bulunmuşlardır. misal ben bjk sayesinde artık ukrayna ligi hakkında sağlam bilgiler edindim ayrıca bellinzona'nın rakiplerine de rahatlıkla banko oynayabilirim. hani şu tsl şampiyonumuza iki maçta 4 gol atan isviçre ligi sonuncusu.

biliyorum şimdi biri çıkıp mazisindeki uefa cup'tan, diğeri 0 çekmelerden falan bahsedecek ama olsun umurumda mı dünya? gs ile bjk kardeşlerden dimağımıza daha yeni takımları kazandırmalarını rica ediyorum zira bıktık artık liverpool'u, chelsea'yi izlemekten.

ilave: ayrıca kadıköy de final oynayacak aslan parçalarından bir tanesi bu sene için genel kültür arttırma faaliyetlerini sona erdirdi şimdi artık umudumuz hakiki kedi, pardon aslanda...