bugün

11 haziran 2018 muharrem ince diyarbakır mitingi

Evet son yılların en coşkulu mitingi olacaktır. Pkk tarihinde chp'den hiç bu kadar teveccüh görmedi ki bu zamana kadar.

Düne kadar kılıçdaroğlu'nu chp'nin ilkerini çiğnediği için eleştiren muharrem birden nolduysa selo'nun ayağına gider oldu. Kürt diye bir şey yoktur diye anayasa hazırlayan partinin adayı, olmayan kürtlerden oy istemek için fırıldağa döndü. Üstelik olmamalarına rağmen aralarından bazı kancıklar terör estiyorken 30 yıldır.

Neden böyle yapıyorsun muharrem. Niye chp nin yangınına odun taşıyorsun.

Ed: beni ak partili sandığınızdan eksiliyorsunuz laikler. Ama gerek yok. Size normal şartlar altında asla verme tenezzülünde bulunmayacağım bir düşünme kapısı açıyorum. Değerlendirin. 2000den sonra dünyaya gelmiş nesili geçiyorum onlar zaten chp yi, atatürk'ü akp'ye karşı savunmak zanneden selfie çubuklarıyla avmlerde fink atan gerzek sürüsü. Chpliler öyle bir noktaya geldi ki akp olmasa atalarını hatırlayacak başka bir şeyleri kalmadı. Akp var diye chp var bunu hala anlamış değiler. Chp ideolojik bir kadavradır. Chp nin kurucu elitleri gün görmüş adamlar. Teoriden yoksun nereye çeksen oraya gelen üniversalist ideolojilerini unutturmamak için 12 aya 36 bayram günü koymuşlar ama bunlar o kadar dejenere oldu ki akp olmasa bi tek 29 ekimde bir şeyleri hatırlayacaklar. Ama akp var oldukça atama sövdü laiklik tehlikeye girdi hede hödö. Tutuculuğun sadece dinde olduğunu sanan dijitalleşmeden embesele dönmüş yoz nesil işte. Hiçbir bok bilmediği 1920-30'larda kalmış kafa. Kemal paşa'nın derdini anlayamamış ki andaval daha. Zannediyor ki adamın önünde imkan olsa da başka bir şey yapmazdı gene böyle yapardı. Gençliği kes, uludağda akpli zannettiği yazarların entrylerini eksileyerek Cumhuriyetçilik kasıyor. Muhtaç olduğu kudret de modem ya da mobil veri. Devam.