bugün

3 gün kalmış mitingdir, hadi bugün de bitti diyelim 2 gün.

miting öncesi veya sonrası olacak sanırım demirtaşa verilen söz yerine getirilip evi ziyaret edilecek.

iki ayet-el marxi okumak farz oldu valla.

zevkle bekliyoruz.
Sonrasında muharrem ince selahhattin demirtaş ın evini ziyaret edecek.

Aday gösterildiğinden beri bir tane şehit ailesini ziyaret etmeyen ince demirtaş ın evine gidecek.

Bu millet bunu unutmaz.
son 16 yılın en çoşkulu diyarbakır mitingi olacaktır.

(bkz: rez)
Bu millet bunu niye unutmayacak lan? Bu millet dedikleriniz şehide kelle deyip bir yandan da megri megri söyleyen adamın hallerini sineye çekiyor bu zorunuza gitmiyor da bu mu gitti? Yürüyün gidin lan. Insanda biraz utanma olur.

T:olması gereken mitingtir. Korkmadan herkese ulaşmak lazım.
izmir mitingi kadar kıymetlidir.
heyecanla bekliyorum.

1 Kasım 2015 genel seçiminde 12.000 civarı bir oy almıştı chp,
aslına bakarsan hakkari de mhp mitingi yapmak gibi birşey.

türk siyasetinde önemli bir kırılma bizi bekliyor.
Evet son yılların en coşkulu mitingi olacaktır. Pkk tarihinde chp'den hiç bu kadar teveccüh görmedi ki bu zamana kadar.

Düne kadar kılıçdaroğlu'nu chp'nin ilkerini çiğnediği için eleştiren muharrem birden nolduysa selo'nun ayağına gider oldu. Kürt diye bir şey yoktur diye anayasa hazırlayan partinin adayı, olmayan kürtlerden oy istemek için fırıldağa döndü. Üstelik olmamalarına rağmen aralarından bazı kancıklar terör estiyorken 30 yıldır.

Neden böyle yapıyorsun muharrem. Niye chp nin yangınına odun taşıyorsun.

Ed: beni ak partili sandığınızdan eksiliyorsunuz laikler. Ama gerek yok. Size normal şartlar altında asla verme tenezzülünde bulunmayacağım bir düşünme kapısı açıyorum. Değerlendirin. 2000den sonra dünyaya gelmiş nesili geçiyorum onlar zaten chp yi, atatürk'ü akp'ye karşı savunmak zanneden selfie çubuklarıyla avmlerde fink atan gerzek sürüsü. Chpliler öyle bir noktaya geldi ki akp olmasa atalarını hatırlayacak başka bir şeyleri kalmadı. Akp var diye chp var bunu hala anlamış değiler. Chp ideolojik bir kadavradır. Chp nin kurucu elitleri gün görmüş adamlar. Teoriden yoksun nereye çeksen oraya gelen üniversalist ideolojilerini unutturmamak için 12 aya 36 bayram günü koymuşlar ama bunlar o kadar dejenere oldu ki akp olmasa bi tek 29 ekimde bir şeyleri hatırlayacaklar. Ama akp var oldukça atama sövdü laiklik tehlikeye girdi hede hödö. Tutuculuğun sadece dinde olduğunu sanan dijitalleşmeden embesele dönmüş yoz nesil işte. Hiçbir bok bilmediği 1920-30'larda kalmış kafa. Kemal paşa'nın derdini anlayamamış ki andaval daha. Zannediyor ki adamın önünde imkan olsa da başka bir şey yapmazdı gene böyle yapardı. Gençliği kes, uludağda akpli zannettiği yazarların entrylerini eksileyerek Cumhuriyetçilik kasıyor. Muhtaç olduğu kudret de modem ya da mobil veri. Devam.
bir defa şu chp terör örgütünü destekliyor laflarını bırakın artık. herkesçe biliniyor ki pkk ve yandaşlarına güven veren, sığınma sağlayan, apaçık akp'dir. bunu yoldaki çocuğa sorsan söyler ama bir akpliye sorsam söylemez utanıyorlar çünkü.

(bkz: akil insanlar)
(bkz: çözüm süreci)

siz bu millete göz göre göre neyi dayatmaya çalışıyorsunuz.

akp'ye bir laf söyle, hemen ya pkk yandaşı yada fetöcü oluyorsunuz yada dış mihrakların ortağı

(bkz: yalan götünde yuva yapmış)
megri megrici yandaşlara dert olmuştur.

teröristbaşı'nın mesajı okunmayacak, şivan perver hainiyle birlikte megri megri yapılmayacak, barzani'ye konuşma yaptırılmayacak bu sebeple mi zorunuza gidiyor? "böyle yapmadıktan sonra ne anladım diyarbakır mitinginden?" mi diyorsunuz?
erdoğan'a seçimi kazandıran miting olacaktır. bu yönüyle çok önemlidir.

burdaki arkadaş şehitler üzerinden burmaya çalışmış ama şunları unutuyor:

http://www.yenicaggazetes...evine-ziyaret-192037h.htm

https://www.gercekgundem....n-cenaze-torenine-katildi

daha da vardır bu ilk bulduklarım.
çamur at izi kalsın cahil toplumların en büyük mottosudur.
dün kayseride hüsrana uğrayan erdoğandan sonra ayrı bir önem kazanan miting.

tek kelimeyle muhteşem bir katılımın yaşanacağı miting olacağını düşünüyorum.
kısacası;
b a r ı ş a c a ğ ı z.
birileri değil üstünü başını, götünü de yırtsa;
b a r ı ş a c a ğ ı z.

hadi gariban muharrem bitir şu işi: diyarbakır da ...t a m a m...

https://www.youtube.com/watch?v=iwKsJESs22g
kimi ebleh yandaşın "rezil olacağımızı" söylemesine vesile olan mitingtir.

kimin karşısında rezil olacakmışız? sizin gibi rezillerin mi? hangi sebeple? efendim barzani ve şivan perver'e terörist demişiz o yüzden! aha da yine diyorum, bunlara terörist demekle rezil olacaksam benim için şereftir öyle rezalet.

sonra? bak orada teröristbaşı'nın mesajının okunmasından da bahsetmiştim. nedense o konuya değinmemişsin. teröristbaşı'na teröristbaşı, bebek katili demekle de ayıp etmiş, rezil olmuş olmayayım sakın? bir ara yandaş medya ile birlikte böyle diyordunuz.
Tayyip erdoğan'in diyarbakır mitinglerinden daha az kürdçü propaganda ile geçeceği aşikar. Aslında olağan oyu yüzde 1 olan yerde miting yapması bile başarıdır. Ama demirtaş ziyareti çok iyi ivme yakaladığı şu günlerde hatadır.
hdp oyları muharrem ince'ye gideceğinden bazılarını çok sinirlendiren miting. hdp oyları da, milliyetçi muhafazakar oylar da muharrem ince'ye gidecek ve muharrem ince cumhurbaşkanlığını kazanacak. böyle net yazayım da korkularınızla yüzleşin.*
haburcular, oslocular, dolmabahçeciler şöyle az biraz ayak altında dolaşmasın.
sahtekarlıklarını herkes gördü.
isterlerse gitsinler bahçeli ile sarmaş dolaş olsunlar.

ince bugün hakkaride olduğu gibi kürt kardeşlerimizle tekrar kucaklaşacak.

Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü…

diyor Ahmet Arif.

bu toprakların en güzel şiirlerini yazan büyük ozanlarından biri
Diyarbakır Hançepekli Ahmet Arif ile biz zaten kucaklaşmadık mı?,

Diyarbakır Kalesinden Notlar ve Adiloş Bebenin Ninnisi

Ahmed Arif

1.
Varamaz elim
Ayvasına, narına can dayanamazken,
Kırar boynumu yürürüm.
Kurdun, kuşun bileceği hal değil,
Sormayın hiç
Laaaaal…
Kara ferman çıkadursun yollara,
Yarin bahçesi tarumar,
Kan eder perçem

Olancası bir tutam can,
Kadasına, belasına sunduğum,
Ben öleydim loooy…
Elim boş,
Ayağım pusu.
Bir ben bileceğim oysa
Ne afat sevdim.
Bir de ağzı var dili yok
Diyarbekir Kalesi…

2.
Açar,
Kan kırmızı yediverenler
Ve kar yağar bir yandan,
Savrulur Karacadağ,
Savrulur zozan…
Bak, bıyığım buz tuttu,
Üşüyorum da
Zemheri de uzadıkça uzadı,
Seni, baharmışın gibi düşünüyorum,
Seni, Diyarbekir gibi,
Nelere, nelere baskın gelmez ki
Seni düşünmenin tadı…

3.
Hamravat suyu dondu,
Diclede dört parmak buz,
Biz kuyudan işliyoruz kaba – kacağa,
Çayı kardan demliyoruz.
Anam sır gibi saklar siyatiğini,
“Yel” der, “Baharın geçer”.
Bacım, ikicanlı, ağır,
Güzel kızdır, bilirsin.
ilki bu, bir yandan saklı utanır
Ve bir yandan korkar
Ölürüm deyi.
Bir can daha çoğalacağız bu kış.
Bebeğim, neremde saklayım seni?
Hoş gelir,
Safa gelir,
Ahmed Arif’in yeğeni…

4.
Doğdun,
Üç gün aç tuttuk
Üç gün meme vermedik sana
Adiloş Bebem,
Hasta düşmeyesin diye,
Töremiz böyle diye,
Saldır şimdi memeye,
Saldır da büyü…

Bunlar,
Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar,
Aşımıza, ekmeğimize
Göz koyanlardır,
Tanı bunları,
Tanı da büyü…

Bu, namustur
Künyemize kazınmış,
Bu da sabır,
Ağulardan süzülmüş.
Sarıl bunlara
Sarıl da büyü…
Diyarbakır önemli, CHP nin kemik oyu zaten ince de, 2. tura kalınması durumunda Akşener in desteğini alıyor, Karamanoğlu nun desteğini alıyor. Hdp den alacağı oylar inceyi başkan yapar. Miting alanı dolarsa tamamdır bu iş.
Demirtaş'ın evini ziyaret olursa ve ince 2.tura kalırsa iyi parti oylarının yarısı erdoğan'a gider.

Objektif, tarafsız birey söylemi.

Işinize geldiği gibi değil objektif pencereden tahminler yürütün.

Çözüm süreci yanlıştı, bu da yanlış.
Daha az yanlış doğru olmaz. Lakin güncel yanlışlar kaybettirir.
başlamış mitingdir.

https://www.youtube.com/watch?v=BW9NybHYwpo

şurdan izlenebilir.
birazdan ince kürsüye çıkacak.

linkten canlı yayın mevcut.
https://www.facebook.com/...m/videos/493345231106395/

ince'nin kürt kardeşlerimizle kucaklaşması bu ülke için umut olacaktır.

bu topraklarda çözümü bir kendimiz kendi içimizde bulacağız. emperyallerin masalarında onların kuklaları ile değil. çözüm süreci buydu. şimdi akP'ye kandil'i ve menbiç'i verip, fırat'ın doğu'sunu amerika ve piyonlarına teslim ederek emperyaller güdümlü bir çözüm süreci içine girme hazırlığındalar.

amerika'nın getireceği çözüm bu topraklara sadece kan, göz yaşı ve sömürü getirir.

anadolunun çocukları omuz omuza verip bu işi halleder. amerikayı, emperyalleri işbirlikcilerine tekmeyi vurarak bu işi yapar.
görsel
Miting devam ediyor. erdoğan lafı geçince yuhlamalar yükseliyor. ince, yuhlamayın dedi. kitleden biri özür dileriz dedi. ince de teve'den seyredenler sizler beni yuhladınız sanırlar dedi.
Katılıma göre kıyas yaparsak vs de akepenin genel başkanının diyarbakır'da yaptığı mitinge büyük fark atmıştır. Çok büyük bir kalabalık var şu anda.
ince değil demirtaşın evini ziyaret etmek demirtaşı hapisten kaçırsa oyu azalmaz. Pkk'lılara yanaştığı kadar da ikinci tura kalırsa oyu artar bu kadar basit.
Görmüyor musunuz adamlardaki beyni aq. Megri megri diye hala eleştiriyor ama aynı şeyi kendine mübah görüyor.
yalan yok samimi olacağız. gizli kaplı görüşme yapılmayacak.

trt zaten bir işe yaramıyor. bir kanalı kapatıp sırf tartışma kanalı yapılacak.
24 saat tartışılacak.

sorunu çözmek mi istiyoruz oy mu istiyoruz. erdoğan oy istiyor.

benim derdim huzur.

din ve dil konusunu nasıl çözeceğiz....

diyarbakır ince'yi dikkatle dinliyor...
açıkçası sonuna kadar inceyi destekliyorum fakat ülkenin kaderini değiştirebilecek seçmen sayısına sahip doğu ve güneydoğu da ki halk, hdp gibi bir taban partiyi el üstünde tutamıyorsa chp'nin hiç bir şekilde şansı yok maalesef. tabi ki gitmek gerek görmek gerek, derdimizi tasamızı kaygımızı anlatmak gerek ama çok fırıldak bir kesimden oy beklememek de gerek diye de düşünüyorum. çünkü hdp yoksa akp oy veren, akp ile kötü olduklarında hdp oy veren bir kitle bir tabandan bahsediyoruz.
ince bir kürt açlımı.