bugün

aykut kocaman

Bakın güzel kardeşim,

Taraftara "yavan ve güven vermeyen" gelen oyunun tek sebebi, ligi lider götürememesi ve şampiyon tamamlayamamasıdır. Maalesef sonuca odaklı ve skorsever bir halkımız mevcut. iddia ediyorum, aynı oyunla, tamamen tüm maçları aynı şekilde oynayarak, kazara bulduğu gollerle ligde lider olsaydı ve şampiyon tamamlasaydı şu an kocamana övgüler yağdırılıyordu. Çünkü biZim halkımız bu. Takım kazanmışsa iyi oynuyordur, kaybetmişse kötü. Futbol bilginiz bu kadar. Size göre çalımlaya çalımlaya giden adam süper adam. 10 topun 9unu kaybetse ve bunlardan gol yesek de önemli değil. O kalan 1 pozisyonda 3 kişiyi çalımlayıp gol atıyorsa, size göre o adam bir dahi. Futbolu bu kadar biliyorsunuz. Yapacak bir şey yok.

Örneği zicodan vermişsin. 2. Olup alkışlanmasının tek nedeni o yıl şampiyonlar liginde çeyrek final oynamasıdır. Sapla samanı karıştıran sizsiniz. O yıl vardara elenmiş olsaydı görürdüm ben bu taraftarı. Sopayla kovalarlardı zicoyu. Çünkü futbol görüşü bu kadar. Başarı varsa süpersin. Yoksa kötüsün. Bu yanlış bir bakış açısı değil yanlış anlamayın. Tabiki başarı odaklı olmalıyız. Ama biraz errafa bakmayı öğrenmeliyiz. Büyük resmi görmeyi bilmeliyiz. Burada sorunun aziz yıldırım ve onun saçma sapan politikaları olduğunu, bu kadronun yetersiz olduğunu, emre, lens, gökhan gönül, caner gibi bu takımda banko oynayabilecek ve olsa belki bu sene bizi şampiyonluğa taşıyabilecek adamların saçma egolarla yollanıp bu günlere gelindiğini lütfen görün.

Mal gibi aykut yeaaaaa diye gezinmeyin...