bugün

lunapark

Sene 99. Babama cingözün biri Hacı Murat marka araba kitlemiş. Tabi o sıralar arabamız olsun yeterdi bizim için. Babam geldi eve hadi sizi lunaparka götüreyim dedi. O sıralar 7 yaşındayım. Lunapark lafını duyunca gözlerim yuvasından fırladı. Altıma işemeyi bırakıp üstümü giyindim. Ailecek doluştuk Hacu Murata. Peder çıktı yola. Otobana çıkınca biraz showa kalktı pezevenk. Sağ şeritten sol şeride yılan gibi geçiyor.. Baba gaç basıyor bu araba diyorum arkadan.. 120 basıyor koçum diyor. 120'nin ne olduğunu bilmeden bizim araba her arabayı döver siker moduna girdim. Peder yine sağ şeritten sol şeride geçerken direksiyon elde kaldı. Babam sövüyor, anam bağırıyor, ablam ağlıyor.. ben de içimden babama bak lan 2 elini bırakarak araba sürüyor diyorum.. O sıralar bisikleti 2 elimi bırakarak sürmeye başlamıştım. Babamın benden yetenekli olmasını yediremedim kendime. Çok geçmeden önde ki patates taşıyan kamyona çarpıyoruz. Annem orada ölüyor. Babam yoğun bakımda 3 gün savaşabiliyor azrail ile. Ablam kafasını ön koltuğa çarpınca boynu kırılıyor. Ben ise şans eseri burnum kanamadan çıkıyorum arabadan.. Yıllar sonra böyle şansın anasını sikiyorum dedim ama çok geç.. mekanları cennet olsun.