bugün

afrin harekatı hakkında sorular

tanım:hiç kimsenin sormadığı veyahut soramadığı,sorulması istenmeyen sorulardır.

bana vatan haini,terörist diyecek yazar varsa alnını karışlarım.

ülkeyi tek bir adam yönettiği için,medya,politika,meclis,yasama,yürütme,yargı,muhalefet,toplum vs. her şey elinde olduğu için,bir insanın bile soramadığı birkaç soru soracağım.

1)cumhurbaşkanlığı sözcüsü ibrahim kalın cnn international'da sunucu ile yaptığı konuşmasında sunucunun sorduğu soruya şu şekilde cevap veriyor,bunun açıklaması nedir?:

Amanpour: Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkan Trump hakkında neler hissettiğini sormak istiyorum. Hatırlarsanız Eylül ayında düzenlenen BM Genel Kurul açılışının marjında Başkan Trump, “Başkan Erdoğan benim bir arkadaşım hâline geldi. Bence şu anda tarihin herhangi bir döneminden daha yakınız” ifadelerini kullanmıştı. Özellikle şu anda Cumhurbaşkanınız bu görüşleri paylaşıyor mu?

Kalın: Açıkçası iyi bir ilişkileri var. iyi bir kimya yakaladılar. Birçok kez telefonda ve şahsen görüştüler. Ve tekrar görüşecekler. Burada liderler seviyesinde çözmek durumunda olduğumuz bazı kritik sorunlar var. Türkiye-ABD ilişkisi PKK-PYD gibi gruplar tarafından zarar verilemeyecek kadar önemli. Birlikte çalışırsak bölgede daha büyük stratejik çıkarlarımız olur. Hem bölge açısından hem bizim açımızdan hem de Amerikalılar açısından.

-----

şimdi soruyorum,bu ülke bu açıklamanın hesabını sormayacak kadar sindirildi mi,kafayı mı yediniz siz arkadaşlar?ülke savaşta diyoruz,yer gök inliyor,kıyamet kopuyor,ülkemiz ve ordumuz sınır ötesi operasyon yapıyor ve bu kadar ciddi bir durumda hala ''trump ile iyi ilişkileri var'' , ''türkiye-abd ilişkisi pkk-pyd gibi gruplar tarafından zarar verilemeyecek kadar önemli'' ''büyük stratejik çıkarlarımız'' denilebiliyor!

kardeşim,siz kafayı mı yediniz?

manyak mısınız siz?

bu terör örgütünü abd silahlandırdı,silahlandıracağını ve silahları geri çekmeyeceğini her açıklaması ile tekrarlıyor,ve sen hala abd ile stratejik çıkar goygoyu yapabiliyorsun!

/////////////////////////////////////////////////////////////////

2)ülkemize karşı tehditler var diyorsunuz.evet tehdit var,evet doğru.peki,abd'nin ''kara gücüm'' dediği ve 4900 tır silah yolladığı teröristler nerede?münbiç ve fırat'ın doğusunda!peki neden mitinglerde neden ''abd'yi yok ediyoruz,çekin askerlerinizi döveriz!'' diyoruz?

-----

bir insan sormaz mı?bir insan sözlüklerde yazmaz mı?bir insan bile televizyonlarda bunu sormaz,söylemez mi?

yahu arkadaş,afrin'de kim var?

rusya destekli terörist pyd yok mu?

kaç kişi bunlar?başbakan binali yıldırım'a göre 8000-10000 arası terörist var.bunların yanında bir tane abd askeri var mı?yok kardeşim yok.yok işte,ama bir insan da çıkıp sormuyor ki,yahu nasıl oluyor da televizyonlarda insanlar bas bas bağırarak ''abd titriyor,çıldır abd!'' diyebiliyor?bu ikinci sorunun devamını yazının sonunda getireceğim.

////////////////////////////////////////////////////////////////

3)amerika’nın eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey kendisine ''Türk-amerikan ilişkileri'' sorulduğunda şu cevabı verdi:

''Türkiye statükocu bir güç. Türkiye'nin bölgede istikrarı ve güvenliğine tehdit, bir dereceye kadar, PKK dahil terörden, ana unsur olarak da iran ve Rusya'dan kaynaklanıyor ve Erdoğan da bunun farkında. Suriye'de çok güçlü askeri adımlar atıyor çünkü Ruslar ve Esat ülkenin kuzeydoğusundaki ateşkesi ihlal etti. Fars yayılmacılığı olarak adlandırdığı durumdan çok endişeli. Bu da onu aslında Amerika'nın kampına itiyor. Sorun şu; Türkiye bu kampta diğer ülkelerden farklı durumda. Erdoğan'ın bir tarafı dünyaya 19'uncu yüzyıl merceğinden bakan Putin, diğer tarafı da Charles de Gaulle. O ve çoğu Türk, ABD'den ne kadar bağımsız olduklarını göstermek istiyor ama yine de ayrılmıyorlar.

Amerika IŞiD'e karşı savaşta PKK bağlantılı grubun öncülüğündeki güce destek veriyor, Türkiye buna her gün tepki gösteriyor ama bu gücü destekleyen uçaklar büyük oranda Türkiye'deki üslerden kalkıyor. Erdoğan buna her gün izin veriyor.

Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi alıyor ama aynı zamanda NATO, Türkiye'yi Afganistan'daki çabalarımızda en kritik 4 ülkeden biri olarak görüyor. Türkiye-AB ilişkileri her zaman çukurda ama mülteci anlaşması Avrupa'nın istikrarında en önemli gelişmelerden biri. Dolayısıyla Erdoğan'ın aslında neler yaptığına bakıldığında, işbirliği açısından muazzam bir alan var.”

-----

bir medya kuruluşu bunu yayınladı mı?bu açıklama,cfr denilen bir yahudi kuruluşunda yapıldı!

açıklama ne zaman yapıldı?

16 ocak 2018!

16 ocak!

bu halkın aklıyla dalga geçiliyor.alenen,bile bile.muhalifi bile bunlara kanıyor.bunlara destek veriyor.

şimdi anladınız mı incirlik neden kapanmıyor?adamlar dalga geçiyor aslında,her şey herkesin gözünün önünde ama medya çıldırmış gibi sadece afrin harekatını yayınlıyor,abd sanki hükümet ile karşı karşıyaymış gibi,''melek hükümet,antiemperyalist hükümet'' propagandası yapılıyor.

bunu ben yemiyorum,herkes yemekte özgür.bol bol yiyebilir.

////////////////////////////////////////////////////////////////

4)trump-erdoğan görüşmesinde ntv haber sitesinden aynen alıntıdır:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele çerçevesinde PYD/YPG'ye ABD'nin silah desteğine son vermesi gerektiğine tekrar dikkati çekti.

Görüşmede, Erdoğan ve Trump, gerek Suriye meselesi gerek ikili konularda Türkiye-ABD arasındaki iş birliğini ve yakın teması sürdürme noktasında kararlı olduklarını teyit etti.

çok masum değil mi?bunu bangır bangır bağırıyor mu analizciler,

sözlük yazarlarına bir tavsiye: önümüzde,abd ile yapılan görüşmelerde,abd'nin güvenli bölge teklifi kabul edilecek.göreceğiz.bugün kabul edilmese yarın edilecek.bütün gelişmeler bunu gösteriyor ama biz cnn,habertürk ve a-haber gibi kanallarda tekrar eden ateş/bombalama görüntülerini izliyoruz.başka hiçbir şey yok!en ufak bir bilgi yok,soru yok,sorgulama yok.

medya bazı şeyleri gizliyor.şu an afrin'deki şehit haberleri de gizleniyor.göreceksiniz,bu harekatın bitiş tarihi birkaç ay olmayacaktır.ne yazık ki şehitlerimiz çok fazla olacaktır.medya yapacağı çeşitli spekülasyonlarla bunları saklayacaktır.emin olun,göreceğiz.

tesadüfe bakın:

türkiye afrin'e 30 km derinliğe kadar girmeyi planladı,abd çok yakın zamanda türkiye'ye ''30 kilometrelik(hem de bütün suriye sınırı boyunca),güvenli bölge kurma'' teklifinde bulundu!

tesadüfe bak!

türkiye afrin'e kimlerle giriyor?

esad muhalifi,suriye'yi bölmek isteyen özgür suriye ordusu.cihatçılar.abd tarafından kurulmuş,eğitilmiş bir ordu.

allah allah,ne kadar garip!

neden mi?

16 ocak 2018 tarihinde rte-gazeteci arasında geçen konuşma,aynen yazıyorum:

Gazeteci: Afrin'e ÖSO ile beraber mi girilecek?
RTE: "Tabi ki.Onlar icin veriliyor bu mücadele, bizim için değil.biz onları topraklarına sahip çıkmaları için kardeşlerimize orada yardımcı oluyoruz.''

bu metne inanmayanlar girsin araştırsın.bu konuşuldu.türkiye cumhuriyeti muz cumhuriyetine döndü diyince kızanlar var,muz cumhuriyeti bile az kalır!konuşma devamında işte ''abd nasıl kurar'' falan filan...hikaye!şu açıklama bile tek başına mehmetçiğe yazıktır,günahtır be!yazıklar olsun.

televizyon izlemeye devam ederseniz bu dört maddeyi konuşan yok,sadece aynı şeyleri papağan gibi tekrarlayan insanlar ve medya var.

bekleyelim görelim.

bana vatan haini,terörist diyecek yazar varsa alnını karışlarım.bunu yazının başında da söylemiştim.benim bir yerde fetö veya pkk/ypg/pyd'yi desteklediğimi gösterebilirseniz gider kendim teslim olurum.

uyumayı tercih ediyorsanız bu sizin tercihiniz,ama artık sosyal medya,twitter denen mecralar var.buralarda ufacık bir araştırma ile bu bilgileri elde edebiliyorsunuz.çok beğendiğiniz 'muhalif' medya gerçekte abd ile yakın olduğumuzu,samimiyet ve gülücüklü pozlar verdiğimizi söyleyebiliyor mu?söyleyemez!çünkü herkes söylemeye korkuyor,söyleyen olursa vatan haini damgası yer,bu kadar basit bunun herkes farkında.ama konuşulamıyor,konuşulacak gibi de görünmüyor ne yazık ki.olan bu kirli hesaplar altında can veren şehitlerimize olacak,türk ordusuna olacak,ona yanıyorum.asla ve asla,dünün pkklısı,fetöcüsü,abd uşağı olanlara inanmıyorum,asla da inanmayacağım.onları obama kandırmaya devam edebilir. (bkz: obama bizi kandırdı)
güncel Önemli Başlıklar