bugün

universiade erzurum 2011

birilerinin dünyayı hürriyet gazetesi penceresinden gördüğün anlamamızı sağlamış organizasyon.

he erzurum halkının çok da umrunda mı? aslında umrunda, kışın öğrencilerin gelmesiyle cepleri para gören esnaf için yeni müşterilerin, yabancı turistlerin gelmesi gayet sevindirici olacaktır. sadece bu kadarı umrunda erzurum halkının. benim bundan kazancım ne olacak? yoksa erzurum'u dünyaya tanıtmak felan hikaye.

gelmek istediğim nokta şu. yok efendim sarmaş dolaş gezen cıbıldak turistler olunca erzurum halkı ayaklanır. valla kusura bakma ama ben 18 yıl yaşadım erzurum'da, öyle bir durumda eli s.kinde izler bizim erzurumlu. ama arkasından da konuşur, turistler geldi memleket bozuldu diye. ulan hıyar herif memleketi sen bozdun haberin yok!

demek istediğim, hiç merak etmeyin kimseyi dövmez erzurumlu çıplak geziyor diye. dövse dövse yaw sen bana niye ters baktın? diye döver. onun da dinle imanla alakası yok zaten.

yine de şehir efsanelerine inanıp güvenemem ben diyorsanız, alın izmirinize istanbulunuza yapın sizin olsun. bırakın dağ başında kalsınlar kimseden habersiz.