bugün

köprüde linç edilen er askerin babası

Tabi tek hikaye bu kantinci erin hikayesi değildi!

Murat tekin 21 yaşındaydı... harp okulu 4.sınıf öğrencisiydi. Parçaladılar cesedini!

görsel

Ailesi yalova da kampta olduğunu sanıyordu! Devletin himayesinde yani. Fakat devletin başındaki şahısların görevlendirdiği bir "komutan" onu ve arkadaşlarını alıp boğaz köprüsüne götürdü. Ne olduğundan haberleri bile yoktu.

Vahşi bir grup barbar tarafından linç edildi!

--spoiler--

Anne Tekin, ağabeyi ve eşi Sedat Tekin’in oğlunu nasıl teşhis ettiğini anlattı: “Orada oğlumun cansız bedenini görmüşler ama tanıyamamışlar. Eşim saçını benzetmiş sadece. Ağabeyime, ‘Murat kaygılandığında, başparmağının ortasını kemiriyordu, oyuk kalmıştı. Parmağına bakın’ dedim. Öyle teşhis ettiler. Tırnağını yememesini söylerdim. O da ‘Belki şehit gelirim, oradan tanırsın beni’ derdi. Öyle de oldu.”

Baba Sedat Tekin’se “Ayrıca yüzünde üç ben vardı. Oradan çıkardım o olduğunu. Sonra saçları, ayakları tanıdık gelmeye başladı. Dayanılacak gibi değildi. Kesici aletlerle, sopalarla parça parça edilmiş çocuğum” diye konuştu.

Daha sonra oğullarıyla birlikte izmir’e dönen aile, Müslüman olduklarını, ancak camiden oğulları için sela bile verilmediğini ifade etti.
--spoiler--