bugün

hanımlarınızı hafifçe dövünüz

mesele ayet değil de kaç müslüman karısını bu ayete bakıp dövüyor o önemli.

aslında yani açıkca belli ki burada sorgulanan islam dini değil. burada sorgulanan "tanrı hatalı kararlar alabilir mi" konusu.

bu ayet üzerinden eleştiri yapabilmek için tüm müslümanların dinini gerçekten yaşaması lazım.

elinde alkol, faizli ürün satışı yapan, glikozlu ürünler satan, futbol maçı uğruna saatlerini heba eden ve dedikodu, gıybet yapan bir sürü insan var.

namaz kılmaz, fitre zekat vermez, bir yetimin karnını doyurmaz onu giydirmez. oruç tutmaz alkolden kaçınmaz kötü söze dur diyemez hayvanlara karıncaya vs. zarar vermekte beis görmez. evet müslümanım der.

bilemediğimiz bir sürü günahı dahi olabilirken dini eleştirmek çok manasız.

insanlar bu ayetten ötürü mü kadınlarını dövüyor sizce. sokakta eşini öldürenler bu ayetten ötürü mü onları katlediyor.

madem bu ayet yanlış. o zaman babanız annenize bağırınca karşısında dimdik durun. sokakta bir kadın öldürülünce change.org'da yer alan imza kampanyasından fazlasını yapıp toplumsal düzeyde eylemler düzenleyin.

kuru kuru eleştirmekle olmuyor ki benim de doğru bulduğum bi ayet değil. ama toplum içinde insanların kutsallarını rencide edeceksem bununla bağlı diğer olaylarda benim rolüm ne ben ne yapıyorum demeliyim.