bugün

cumhuriyet halk partisi

chp li vekil elif doğan türkmen, devletin kasasından 1 milyon 200 bin tl lik haberleşme yapmış.

yazılanlar doğru ise chp nin neden bu kadar moka battığı belli oluyor. başkanıda ssk yı borç batağına sokmuştu.
iktidara filan gelseler demekki ülkeyi talan edecekler. ondan sonra devletin sarayına akp sarayı de, ayakkabı de..

http://www.haberturk.com/...tllik-haberlesme-faturasi

sonradan gelen edit:

yukarda yazdığım elif doğan türkmen kanal d ana haber de ahmet hakan a konuştu.

vekilin açıklamaları sonrası fikrim değişti, vekilin konuşmasından sonra yaptıklarını kabul edilebilir buldum.
tabi yaptığı şeyi desteklemiyorum ve doğru da bulmuyorum sadece bir bir birey olarak kendisini mazur
gördüm diyorum.

benim ölçüm tartım devletin 1 lirasının çalınmaması, halkın parasının yenmemesidir. ahmet hakan kendisini pek
dinlemedi, bir haberciden ziyade ısrarla bir amir gibi ona kendi bildiğini kabul ettirmeye çalıştı. oysa vekil burda
devletin 1 lirasının bile çalınmadığını yine devletin kurumu olan ptt ye gittiğini söyledi. yaptığı müsriflik değişmiyor
ama vekil benim müdahale sınırlarıma girmemiş.

ben yukarda yazdığım gibi benim ölçü-tartı kıstaslarım nedeniyle ayakkabı kutularına da fazla tepki vermemiştim.
çünkü burda devletten giden bir şey yoktu. birileri devletin işini yaparken rüşvet almış. bu rüşveti alanda verende
bunlara sahip çıkanlarda şerefsizdir. bunların elebaşları partiden uzaklaştırıldı. akp bunun zararınıda (rüşvetçi damgası)
öyle ya da böyle görecektir ama burda bunlara ceza vermek, gerekenlere yapmak hukukçuların, muhalif kesimin işidir.

yazmak istediğimi tam yazamadım ama benim ilgi, takip alanın 3-5 puştun kendi kendine yaptıkları değil arkasında
iktidarın, iktidar adaylarının, güç odakların bizzat yer aldığı konulardır. devletin kendisi, halkın parası, adalet, hukuk...