bilgisayarın çalınması

 1. 4.
  ne yazık ki 2 gün önce başıma gelen yıkıcı, berbat olay. kaç gündür olayın etkisinden kurtulamadım. aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor, çıldırıyorum.

  3 kasım 2016 gecesi saat 23:00 civarında iki arkadaşla birlikte bir cafe'den çıktık. oturup bir şeyler içmiştik. neyse, arkadaşlarımdan birisi unkapanı'ndaki pilavcıya gidip pilav yemeyi teklif etti. ben de "saat geç oldu, gitmeyelim" diye tepki verdim. arkadaş da "10 dakika yiyip döneriz, bu kadar da korkak olma" diye haşladı beni. neyse, unkapanı pilavcısına gittik. arkadaş arabayı park etti. benim de yanımda dizüstü bilgisayarım vardı. yanımda taşımayayım, zaten 10 dakikaya geleceğiz diye düşünerek bilgisayarı bagaja bıraktım. pilavlarımızı yedik ve 10-15 dakika sonra arabaya döndüğümüzde bagaj camının kırıldığını gördük. tabii bagajı açıp baktığımızda bilgisayarın olmadığını gördük. tabii hemen bir panikle etraftakilere soruşturduk ama bir sonuç alamadık. daha sonra karakola gittik ama karakolda da çok ilgisiz bir tavırla karşılaştık. tutanaklar falan tutuldu ama sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum.

  işin en kötü tarafı da o bilgisayarda yılların emeğinin olmasıydı. ödevler, ders notları, çok sayıda fotoğraf, müzik, dizi ve film. tabii müzik, dizi falan bir şekilde geri gelir ama en çok koyan ödevler ve ders notlarının da gitmesi oldu. insan kabullenemiyor bunların birden gitmesine. kafayı yer insan düşününce. düşünmemeye çalışıyorum ama başaramıyorum. çevredekilerin söylemesi üzerine aksaray'a gittim ve bir umutla bilgisayarı aradım ama şu an için sonuç alamadım.

  daha önce bu tarz bir durumla karşılaşıp çözüm önerisinde bulunabilecek birileri varsa çok memnun olurum.
  7 ... tearsofcold
entry'i yoruma kapat
  1.
 1. Berbat bir durum. Çok geçmiş olsun.