bugün

yaran polis diyalogları

Saat akşam sekiz sularında dükkanın önünde yirmili yaşlarda bir genç motorsikletle durdu, motorsikletle birlikte yere düştü. Hemen yanına gittik, ölü gibi yatıyor. Bembeyaz olmuş belli ki bonzai veya türevi bir uyuşturucu kullanmış. Hemen ambulansı arayıp durumu bildirdim. Asayiş ekibiyle birlikte ambulans geldi, ambulans çocuğu alıp gitti. Motordan yere benzin veya yağ dökülmüştü tam emin değilim, kaldırırken güvenlik amaçlı benzin vanasını kapattım. Asayiş ekibi trafik ekibini çağırdı. Ford connect ile tek bir memur geldi, boşta çekici olmadığını söyledi. Aralarında konuşuyorlar nasıl yapsak falan diye. Asayiş ekibindeki bir memur atladı, ben kullanırım yediemine kadar götürürüm dedi. Başladı çalıştırmak için uğraşmaya el marşıyla denedi olmadı, ayak marşıyla denedi olmadı. Bu sefer başladılar vurdurmaya. Motorda bir polis arkasında onu iten iki polis bir aşağı bir yukarı koşturuyorlar. Uzun bir uğraşın sonunda kan ter içinde pes ettiler. Yaklaştım abi istersen bende bir deneyeyim az çok anlarım dedim. Dene bakalım ama sanmam herşeyi yaptık dedi. Motora bindim binerken çaktırmadan benzin vanasını açtım. Ayak marşına basmamla birlikte tek seferde çalıştı. Tepki tam olarak şu "vay *mına koyayım cenabette değilim neden böyle oldu". Teşekkür edip motorla birlikte uzaklaştılar. Banada anlatabileceğim bir anım kaldı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar