bugün

suriyeli

Tacizci köpeklerdir. Dün akşam saat 22:30 civarlarında Samsun ince sokakta yaşanan bir olayı anlatacağım. Benim bürom bu sokakta ve her gece kuzenim ve arkadaşlarımla toplanıp film izleriz. Dün yine köşedeki marketten cips almak için askerden yeni dönen arkadaşım anılla çıktık. Ben marketten cips seçerken anıl "Dışarda bişey var" diyerek çıktı. Samsun halidir diyerek cips seçmeye devam ettim. Meğer 5 6 kişilik bi grup sevgilisi yanında olan kızı bi güzel ellemiş ve kızın sevgilisini döverken kahvedeki insanlar araya girmiş. Anıl askerliğini hatay yayladağda yaptı. Nefret ediyor bunlardan. Birden anılın bağırma sesini duydum dışarı çıktım bi baktım anıl bunların arasına karışmış ve bağrıyor. Elimdeki cipsleri bırakıp "lan" diye kükredim. Öyle bi bağırmışım ki kuzenim bürodan fırlamış marketle büro arasında bir sokak var nerdeyse. O sırada anılın cebine sarıldığını gördüm, Türk halkı sorgulamadan benle birlikte aşağıya koştu ben cebimden muştayı çıkarttım sağlam bi giriştik bunlara. Çok uzun sürdü bu olay ve polis gelmedi. Taciz edilen kızıda gördük ağlıyordu kızcağaz. Şimdi buna sosyolojik olarak bakmak gerekirse halk gergin. Kimse olayı sormadı. Suriyeli vs Türk görmeleri yetti. O kadar gergin insanlar o kadar dolmuşki bunların can güvenliği yok. Artık gerçekten bunları toplamalarının vakti geldi. Birazdan babam büroya gidecek ve mahalle esnafından imza toplayarak bi kampanya başlatacak. Suriyeliler ile ilgilide sert bir tutum oluşacak artık bizim sokakta. Şehrin göbeğindeyiz bide sıkıntı büyük.