lost

 1. 980.
  izleyenlerin en detayına kadar yorum yapıp, acaba kaçırdığım bişey varmı diye üzerinde kafa yorulan, tüm dünyada en çok izlenmeyi hak eden bir dizidir.

  Dizideki senaryonun konseptine ve olayların akışına o kadar kapılınmıştır ki, kolay kolay filmin yapımcılarının gerçek dünyaya verdiği mesajları düşünülesi gelmez.

  Son zamanlarda lostun temel gizemine cevaplar geldikçe, eskiden beri ortada olan fakat yüzeye çıkması gereken mevzular da vardır.

  Mesela, kendimiz hakkında kayıt edilebilecek bir takım bilgiler içeren bir dosyayı, Benjamin gibi zeki birine verseler, bir insanı doğrudan veya etrafındaki koşulları şekillendirerek dolaylı olarak kontrol edebilmek, yalnızca filmde olabilecek bir abartı mı, yoksa yüzde yüz olmasa bile sonuç alma eğilimi yüksek, mümkün ve basit bir gerçek midir?

  Yahoo, Google, Youtube, Facebook'un yanında yüzlerce şirket insanların eğilimlerini, tüketici alışkanlıkları ve ticari bilgi olarak değerlendirme etiketiyle elde etmenin binbir yolunu uygulamakta ve yeni yollar düşünmektedir. Windows işletim sisteminin de kişisel bilgi ve pc üzerindeki eylemleri gizli topladığı tartışmaları vardır.

  Yoksa, bütün bunlar batılı kendini güvenen aşmış! kişilerin akıllarından geçenlerin, şimdilik film olarak tezahüründen ibaret midir diye düşünerek ayrıca insan beynini oyalayan bir dizidir lost.
  2 ... prof
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.