bugün

bir gün ölecek olmak

Sanırım kabullendiğim durum. çok da sorun yapmıyordum ama ta ki birkaç dakika önceye kadar. Birkaç yıldan beri çeşitli ilaçlar kullanıyorum. çeşitli badireler atlatarak geldik bu günlere. Bilinç kaybıyla ölüme neden olabilecek birçok şey aklımdan geçmedi değil. bir an her şeyi sıfırlamak. ama her defasında hadi dedim, hadi biraz daha gayret. demin kalbimin sıkışması sonucu tıkandığımı hissettim. acaba dedim geldi mi, bir an bir an yaşıyor muyum diye anlamaya çalıştım. acaba öldüm de farklı bir boyutta mı yaşıyorum diye anlamaya çalıştım. Bir yerden sonra çok da fark edilmeyen durum. yaşayan bir cenaze gibi ayaklarını sürümek de var. evladını kaybeden bir babayı görmüştüm. babanın iki kollarına girmişlerdi. babanın ayakları yere basmıyordu. sadece yığılmıştı. iki kişi kollarına girmişti, sürüklüyorlardı. aynı o şekilde. bir gün gözlerim kapanıp elveda diyeceğim. şairin dediği gibi büyük buluşma bilmem nerede saat kaçta, tabutumun tahtası bilmem hangi ağaçta. ey ölüm, varsın biliyorum. her geçen zaman diliminde sen mi ben mi yoksa ikimiz birden mi yaklaşıyoruz bilemiyorum.