25 ekim 2015 fenerbahçe galatasaray maçı

Galatasaray yakaladiklarini atarsa bu sefer kazanabilir.

Baskinin altinda ezilirse her sey yine ayni kalir.

Bu klise ama temel yorumdan sonra kafami kurcalayan asil meseleye gelmek isterim... Vitor pereira.

Vitor pereira'nin sanilanin aksine iyi bir hoca oldugunu cok yazdim ancak kadro planlamasi ciddi sekilde yalan oldu.

Yani kendi futbolunu oynatabilse belki biseyler olacak da sow'dan sonra nasil 2 ayaginin bi pabuca girdigini kendi de soyluyor.

Fenerbahce tekli sistemde degil rvp, hulk da olsa istediklerini sahaya yansitamaz. Cunku hocanin yaptigi defansiflik veya hizli kontra falan da degil artik, baska bir sey.

Hem cok elit bir defansif yapisi yok, hem de hucum kaliteli olsa da yetersiz.

Bence fenerbahce'nin asil derdi ortasahasi.

Josef kesinlikle fenerbahce icin cok duz adam, topal tek basina yetmez, diego gamsiz, ozan yetenekli ama daha cok zaman lazim ayrica tribun de cok paraya alindigi icin biraz ustune variyor.

Fenerbahce emre'yi, alex'i eskilerden deivid, appiah gibi adamlari cok ariyor. Arar da.

Galatasaray'in bu baglamda en buyuk eksigi melo ama hamza bi sekilde yeni bi sistem uretti. Bence o da cok yeterli degil ama fenerbahce'nin her aninda emre olsaydi dedigi gibi melo olsaydi demiyor galatasaray. Hatta bi tik daha hizli oynuyor, sahada gerekli yerde kavga ediyor.

Bunun ve pereira'nin derbi ve turkiye tecrubesizliginin fark yaratabilecegini dusunuyorum.

Galatasaray orda kendi topunu oynayip, yuzde yuz verim alabilirken, ekstra gol atabilirken hamza donemin aslarindandi. Bunun motivasyonda farkedebilecegi kanaatindeyim.

Her seye ragmen bu macin degismez favorisi elbette fenerbahce'dir. Bu ciddi bir seridir ve tabi ki devam edebilir.

Ama acikcasi izledigim fenerbahce'yi de cok rahat galibiyet almak konusunda pek olumlu bulamiyorum.

Nitekim bu fenerbahce'nin icinde bulundugu gun ve donem itibariyle bu sezonki en zor macidir. Yani dortmund'la yari final oynasa dahi bundan zor olmaz.