bugün

sözlük yazarlarının itirafları

küçük şeylerden mutlu olabiliyorum ama aynı zamanda yine küçük şeyler beni üzmeye, kırmaya yetebiliyor. tam bir dengesizim çok mutlu uyanmışken hiçbir olay yaşanmadan birden içimi hüzün kaplayabiliyor. hayatımda yanlış giden birşeyler var ve ben bir türlü mutlu olamıyorum. üstelik bu durumdan da mutsuzum çünkü dünyada gerçekten acı çeken insanlar varken nasıl bu kadar dertsiz olup da bu kadar kendimi üzebildiğimi anlamıyorum. birçok şey istiyorum hatta o kadar çok şey istiyorum ki bu yüzden hiçbirini tam anlamıyla iyi gerçekleştiremiyorum. uzun bir süre hayallerimi gerçekleştirme adına hırsımı da kaybetmiştim. daha şu sıralar bazı şeyler dank etti kafama. acıyı bastırma konusunda da üstüme yok. sanki bir daha o duygular yüz üstüne çıkmayacakmış gibi onları bastırıyorum. yakın bir zamana kadar bir yılı aşkın süredir ağlamamıştım bile. kendimi bırakmaya karar verdiğim günden beri de ağlamadığım gün olmadı. bastırdığım, içime attığım her şeyi dışarı atmaya çalışıyorum ağlayarak. ama onları sadece ağlayarak atabilirim içimden zaten yoksa gidip kimseye kinimi kusamam. kimseye kinim de yok aslında. sadece kanatlarımın kırık olduğunu hissediyorum. en azından artık hissedebiliyorum. hiçbir şey yokmuş gibi geçen bir yıldan sonra bazı şeyleri düzeltmeye içimde istek bulabiliyorum. evet tam olarak ne istediğimi, hayatın anlamını, kim olduğumu, kim olmam gerektiğini bilmiyorum sözlük ama yine de içimde bir umudun olduğunu hissedebiliyorum.