bugün

2015 eurovision şarkı yarışması

Bu gece birinci yarı finali olacak yarışma.

Her sene olduğu gibi bu sene de bu başlık altından izleme linkleri verilecek, yarışma başlamadan genel değerlendirme yapılacak, yarışma anında tartışmalar olacak finale çıkacak ilk 10 isim tahmin edilmeye çalışılacaktır.

izlerken yorumlara bakarsanız daha iyi olur.

moldova(i want your love) : Ben bu şarkıyı sevdim aslında ama kimse şans vermiyor. Türkçeye bile çevirdim. Tek benim çevirim internette dolaşıyor. Fakat finallik değil Ya çok tekrar olmuş mesela dinlerim bunu ama gidipte kaydetmem. Eksik değil çok fazlalık var. Finale çıkmaz ama. En azıdan sıfır çekmezsiniz romayanda var. 10/5

ermenistan(face the shadow): Ulan bir millet ne kadar boş olabilir. Yani adamlar soykırımdan başka bir şey yapamazlar çünkü kültürleri 0 ve bundan besleniyorlar kusacağım artık. Ben de bu yıl türkiyenin katılıp 'You are Liar'' veya ''Don't Lie'' şarkılarını söylemesini beklerdim. Böyle boş durmak bence daha kötü. Şarkının sözlerini görmeden değerlendirirsem orta bir şarkı. Ses uyumları güzel. 10/6

belcika(rhythm inside): Ben şarkıyı sevdim hatta türkçeye bile çevirdim. Loicte belçikanın o sesinde finale kalmış bir isim. Güçlü bir sesi var ama çok genç olduğu için kullanmasını pek beceremiyor. Fakat bu şarkıda oldukça iyi detone olmayacağını düşünüyorum. 10/7

hollanda(walk alone):Şu karı göbeğine kadar dekolteyle çıkacak dediler yamulmuyorsam bekliyoruz efendim * Yine oses ten gelme bir yarışmacı. Hey acun duy sesimizi. Elnuru bizim göndermemiz lazımdı. Şarkı fena değil kadının sesi güzel ama finale zor geçer. 10/3

finlandiya(aina mun pitaa): Grubun tamamı down sendromlu bireylerden oluşuyor yani sırf bu yüzden bol oy alacaklar. Bunlara yorum yapmayı yada puan vermeyi düşünmüyorum 10/404

yunanistan(one last breath): Slov şarkıdan bıktık artık geçen sene yüzde 90 slovdu sanki. Birinci bile slovdan çıktı. Bu sene biraz daha haraketli şarkılar gördük ama slovda ve güzellikte bir ispanya varken senin esamen okunmaz canım. 10/4

estonia(goodbye to yesterday): Şarkı çok güzel ama öyle böyle değil. Seslerde güzel uymuş bir çift olmuş. ilk 5 için kesin kapışıcaklar. 10/10

makedonya(autumn leaves): Ehvenişer diyorum şarkıyı sevdim doğrusu ama ilk 10 iddiası olamaz. 10/6

sirbistan(beauty never lies): Olmamış be abla sana aşırı ağır slow şarkı yakışırdı. Ekranı kaplamışsın zaten. Bizim şişmanlık kotamızı Charia doldurdu zaten üzgünüm. 10/4

macaristan(wars for nothing): Abla senin şarkın ağlamaklı bir filme ancak müzik olur niye geldin allasen. 10/2

belarus(time): Nerede o geçen sene sesi kapatıp izlediğimiz belarus. Madem çıkmaya niyetiniz yok güzel birileri koyun bari * 10/2

rusya(a million voices): Geçen sene yuhlanan ülke bu değil mi. Oy kim verecek merak konusu. Fakat bu senenin en çok izlenin şarkısıda bu oldu. Ve son sıralardan birden en yükseğe çıktılar. ilk 5 te politikaya takılmazsa yer alabilir. 10/7

danimarka(the way you are): ŞArkı fena değil ama aynı kulvarda ingiltere var ezer bunları fakat danimarkanın oy potansiyeli var. 10/6

arnavutluk(i'm alive): KAdın güzel. Zaten arnavutluğa bir sempatim var bu sene sallayacak. Tek şikayetim şarkının biraz moda şarkılar gibi olması. Çok kaliteli değil. Fakat çok güzel ve sırıtmıyor. ilk 10'a girsin bir zahmet. 10/9

romanya(all over again): Abilerim hiç olmamış sosyal mesaj vermişsiniz ama yok yani tutmaz bu iş gelin sizi alalım ordan. 10/0

gurcistan(warrior): Gerçekten sevdiğim eserlerden bir tanesi. Ablanın sesi güçlü inlertir oraya ahenk güzel. Birde kılıçla falan çıkarsa tadından yenmez. 10/8

Birinci yarı finalden finale çıkacaklar: ermenistan, estonya, rusya, arnavutluk, gurcistan, belcika, danimarka, finlandiya, yunanistan, belarus

2. yarı final çok çekişmeli geçecek..