bugün

incir com

Öncelikle incirle tanışma fırsatını yakalamış olmaktan ve girişimcisi olmaktan dolayı çok mutluyum. Tüm dünyada kanıtlanmış bir pazarlama modeliyle tek kuruş reklam harcaması yapmadan kazançlar edilecek bir model olduğunu düşünüyorum. Biz girişimcilerin ilk başta hedefi az da olsa bir ek gelir elde etmek ve giderek bunu tabii ki de artırmak. Ticarette önemli olan elde edilen karın sürdürülebilir olmasıdır, spotçudan bir şey alıp bunu karlı bir şekilde satmanın sürdürülebilir ve artırılabilir bir kar olmadığı düşüncesindeyim. Türkiye’de e-ticaret toplam perakende içerisinde %1,3 gibi ufak bir orana sahip yani 500 TL ye site satın alıp 200 TL ye xml eklemekle olacak bir iş değil çok ciddi bir operasyon gerektiriyor. Ben de daha önce sıfırdan e-ticaret yapmayı denedim ama çok büyük sermayem olmadığı için her yıl kurulan 100 e-ticaret şirketinden 93 ünün uğradığı hüsranlığa ben de uğradım. incir de ise sermayesiz girişimciler olarak operasyonel ve yasal anlamda hiçbir sorumluluğa girmeden kazançlar elde ediyoruz. Ağ pazarlama modeli sayesinde bayilik yöntemiyle pasif gelir elde ediyoruz ve Türkiye’de ki e-ticaret pazarının büyümesine katkı sağlıyoruz. incir Google a veya farklı mecralara reklam parası kazandırmak yerine bunu kendi girişimcileriyle paylaşarak pazarı büyütüyor ve insanlara ek gelir imkanı sunuyor.
güncel Önemli Başlıklar