tiyatro

sanatların en yücesi, ilk insanla birlikte insanın bir başka şeyi taklit etme güdüsüyle başlayan iş, başlı başına bir disiplin.

öyle bir şey ki bu tiyatro, bi başlayınca bırakmak çok güçtür, içini kemirir insanın.

dile kolay seneleri devirdim bu iş için, ilkokulda attılar beni sahneye, o gün bugün nerede olursam kovaladım, kurslara gittim kendi cebimden aidat verdim, oyunları izledim kulislere girip oyunculardan akıl dersi aldım, öğüt dinledim, yol çizmeye çalıştım, lisede türlü festivallerle övgüye değer oyuncu ödülü, oyunculuk ödülü ve özel oyunculuk ödülü kazandım, son sınıfta üniversite sınavının önceki gecesi sahneye çıktım, sabah sınava gittim, fazla çalışmadan iki okula gittim biri özel biri devlet konservatuvarı, özel %50 burs verdi, yerim lan sizin ticarethanenizi dedim gitmedim, devlet konservatuvarı olmadı, zaman daralmıştı bi yere gitmem gerekiyordu, üniversite puanıma göre tercih yaptım, bi bölüm kazandım, bölümde ilgimi çeken derslerle de karşılaştım, fakat geldiğim günden beri ufak ufak beynimi kemirmeye başladı tiyatro, bu bölüm bitince iyi paralar kazanabilirim, tiyatroyu tekrar deneyebilirim, bu defa kazanacağıma inanıyorum çünkü şu an ders almaya devam ediyorum, gidersem aç kalacağımı da biliyorum lakin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, bölümü okurkende bi iş sahibi oluncada tiyatroyu yapamaz mıyım? yaparim, amatör olarak devam edebilirim evet, ama her seyimi feda etmeli miyim, hayallerimin peşinden sonuna kadar koşmalı mıyım, sanırım bu kış benim için bi nadas olacak, dayanamıyorum, fikrim değişmezse sınavlara gireceğim...

help me sözlük.