itiraf gibi açıklama yapan siyasiler

gün itibarıyla rte.

--- alıntı ---
açıkçası maddenin dünyanın her yerinde manevi değerlerin önüne geçmeye çalıştığı bir değişim süreci yaşıyoruz.

sadece dinler değil, bir dine dayansın ya da dayanması kültürler, gelenekler, insana ait olan ahlak, karşılıklı saygı, hoşgörü gibi kavramlar çok ciddi biçimde erozyona uğruyor.

paranın, sınırsız kazanma hırsızın her türlü insani değeri çiğnediği bir süreç yaşanıyor.

bir varil petrol için binlerce insanın kanını akıtmak meşru görülebiliyor.
bir avuç altın için çocukların, kadınların katledilmesinin meşru görüldüğü bir çağda yaşıyoruz.
dünyanın her yerinde insanlığa, ruha, vicdana ait değerlerin tek tek yok olduğunu, bunların yerine paranın, hırsın konulduğunu görüyoruz.
ne yazık ki manevi bir değeri alıp yerine maddi bir değer koyduğunuzda insan onunla tatmin olmuyor.
tatmin duygusu, kanaat duygusu yok oluyor, azla yetinme paylaşma duygusu hızla yok oluyor.
bunların yerine konulan zevkler ise insanları tatmin etmiyor. zengin olmak insanın mutlu olmasını sağlamıyor.
--- alıntı ---
http://www.milliyet.com.t...detay/1947546/default.htm

bu açıklama şöyle de olsa şaşırtmazdı!

o kadar havuz oluşturuyorum.
milletin hakkını peşkeş çekmeme rağmen gözüm doymuyor.
daha fazlasını istiyorum.
para için dün kara dediğime bugün ak diyorum.
cambaz gibi oynuyorum.
daha çok para ve güç için suriye'de savaşa ön ayak oldum.
yüzbinlerce insanın kanına girdim. milyonlarca insanı mülteci yaptım.
şimdi o insanlar 3 kuruşa çalışıyor, dileniyor, hırsızlık yapıyor, geçinmek için organlarını satıyor, çocuklarının karınını doyurmak için kendini satıyor. olsun ama ben koltuğumu koruyorum.
ırak'ta teröristlerle işbirliği yaptım.
kürtlerle birlik olup tüm ırak halkına ait olan petrolün yasa dışı satılmasına aracılık ettim.
iran'la kara para aklama işine girdim.
çok param oldu.
ama bunlarla artık tatmin olamıyorum.