dale carnegie

 1. 6.
  kendisi intihar etmiş değildir. dale carnegie'nin bir kitabını parodi şeklinde yazıp yayımlayan irving tessler adlı yazar intihar etmiş ve "dale carnegie intihar etti" şeklinde dedikodular yayılmıştır. kendisi hodgkin's disease adı verilen bir kanser sebebi ile 1955 yılında, eceli ile hayatını kaybetmiştir.

  yazdığı bir çok kitap üniversitelerde okutulmakta ve bazı büyük şirketler ise çalışanlarına, kitaplarını okumasını önermektedir. 1936 yılında yazdığı "How to Win Friends and Influence People*" kitabında insan ilişkileri üzerine, doğruluk payı %100 olan bilgiler yer almaktadır. okurken "he lan resmen öyle ha" şeklinde iç geçirtir.

  hayatın sırrını veren diğer yazarlardan farklı olarak dale carnegie, ömrünü, hayatta başarılı olmuş insanların yaşamlarını inceleyerek, onlarla sürekli görüş alışverişinde bulunarak geçirmeye adamış bir yazardır. edindiği bu bilgileri de kitabına içtenlikle aktarmıştır. robin sharma gibi absürd hikayeler yazarak insanları gaza getirmeye çalışmamış, donald trump gibi "şöyle başarılı oldum, böyle zengin oldum" demeden yazmıştır.

  insan ilişkileri hakkında her şeyi hatmetmiş türk gençliği olarak bizler ise burun kıvırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. almak isteyene gerçekten vereceği çok şey olan kitaplar yazmıştır dale carnegie.
  1 ... yozishanko
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.