bugün

same shit different day

Tanımam etmem. Yukarıda birkaç yazarın kan dondurucu alıntılarını gördüm sadece. Ve hayret ettim. Histriyonik kişilik bozukluğu belirtileri gösteriyor. Kendisinin bipolar bozukluğu olduğunu iddia etmiş. Belki yanlış bir tanı konulmuş olabilir, zira taptığı, hayran olduğu tıpçılardan psikiyatri dalında uzmanlaşanlarının çoğunun aptal olduğunu söyleyebilirim. Şizofren bir annenin çocuğu olarak psikoloji ve psikolojik hastalıklara hep ilgi duydum. Sonunda başka arayışlarımın da ağır basması sebebiyle sosyoloji okudum. Küçüklüğümde hiperaktivite tanısıyla ilaçlarla tanıştım, yarım kaldı. Üniversiteye geçtiğimde doktora gittim. Depresyondaydım. Hiperaktif biri depresyona girdiğinde manik depresif sanılabilir. Yani sanılabilirmiş, sonradan farkettim. Bunu başka bir doktora sorduğumda mantıklı olduğunu soyledi. Haklı olabilirmişim. Ki zaten oyleyim. Kısacası Koskoca profesor de oyle sandı. Halbuki depresyonun en ağır belirtilerini göstermeme rağmen, mani dönemini yaşamıyordum. Bunu hiperaktif oluşumla karıştırıp, sende bipolar bozukluk var dedi bana adam. Hatta Bipolar 2 bozukluğu dediğimiz türdensin dedi. Verdiği ilaçlarla ağzıma sıçmıştı. Her neyse. Sonra psikiyatristlere güvenmemeye başladım. Her hafta bir profesore gittim. Çoğu ünlü, gazetelere, tvlere çıkan. Kronik depresyon, bipolar bozukluk, major depresyon gibi tanılar koydurdum kendime. Bunları bilinçli olarak yaptım ustelik. Bugun kronik depresyon tanısı koydurma gidiyorum dedim. Gittim ve kronik depresyonlu oldum. istediğim doktoru istediğim gibi kandırabiliyordum. Sonra bu insanların aptal olduklarına karar verdim. Bir daha hiç de güvenmedim onlara. Velhasıl, ortalıkta bipolarım diye dolaşmanın anlamı ve mantığı yok. Histriyonik kişilik bozukluğu sahipleri kendilerini farklı göstermek, ilgiyi uzerinde toplamak, kendinde olmayan vasıfları varmış gibi göstermek icin ortaya iddialar atmak ve en kotusu bunlara kalpten inanmak gibi vahim tepkilerle doludur. Bunları yapmasının yanlış olduğunu da kabullenmek istemezler hastalıklarının gereği. Elbette bu özellikler kesinlikle tam bir gosterge degildir. Sozluge baktıgimizda yüz tane bu tip gösteriş budalası buluruz ama bu arkadaş bana abartmış gibi geldi. Kendini ispatlamana, ilgi çekmene hiç luzum yok. Bunu kabullen. Williem reich'in dinle küçük adam'ını tavsiye ederim. Ayrıca tıpçı sevgilin de sen de deha değilsiniz. Bunu kendine aynanın karşısında yüz kere söyle her sabah. Dizi izlemeyi de bırak. Kolay gele.