bugün

5000 yıllık kürt tarihi

çakma tarihtir.

Kendi içinde çelişir. coğrafyada aynen şunları söyler;

--spoiler--

cografya
Kürtler, aslen Türkiye, iran, Irak, Suriye, Ermenistan devletlerinin sınırları içinde ve tarihsel olarakda Kürdistan diye adlandırılan coğrafyada yaşayan, Aryan kökenli etnik gruba mensup kişilerdir.
--spoiler--

Şimdi bu bölgede yaşamış tüm diller birbirinden etkilenmiştir. Türkler arplardan araplar türklerden, ermeniler araplardan, türkler ermenilerden v.s v.s ama ne hikmetse kürtler coğrafi olarak çok çok uzak olan avrupa ve hint dillerinden etkilenmiş avrupa-hint dil ailesine dahildir. Ancak bu bölgede neredeyse tüm diller ural-altay dil ailesine mensuptur.

Anlatılan tarih daha bin türli zırva ile doludur.

Evet gerçekten kürtlerin 5000 belkide 10 00 yıllık bir tarihi olabilir ama bu olmadığı kesindir. Daha elle tutulur tüm tarih kaynaklarının doğruladığı ve kurtuluş savaşından sonra ortaya atılmamış bir kürt tarihi bulmak inandırıcılığı ve ikna kabiliyetini arttırır.

Hobbitler, elfler ve orta dünya insanlarının tarihi ise 200.000 yıllıktır.

ayrıca hiçbir tarih kitabında idda edildiği gibi kürtdistan diye tabir edilen bir bölge yoktur bölgenin adı "anadolu"dur. birilerinin hoşuna gitsede gitmesede. yüzyıllardı türk toprağıdır, türkler devlet kurmuş türkler korumuş ve diğer etnik gruplar ile kardeşçe yaşama başarısını gösteröişlerdi. Saçma sapan tarih uydurmaları ile bu ülkeye bir şeyler dayatılamaz. Ermeni soykırımı kadar gerçektir bu tarih.

Böyle tarih yazılabiliyorsa hollywood a göre hiroşimanın suçlusu japonlardır pearl harbor dünyanın en büyük felaketidir.

(bkz: kürtler yokken elfler vardı)