bugün

istanbul da bayrak indirirken vurulan vatandaş

hakettigini almis bir vatandasdir. vatandas da demek istemem çünkü vatan'in ve vatandasligin ne oldugunu kavrayamamis bu zirtapoza vatandas demek pek dogru olmaz. her neyse bir toplumda huzur ve sosyal baris içerisinde yasamak için bazi kurallar ve kanunlar vardir. yapilacak is var, yapilmayacak is var. senin o bayragi indirmek gibi bir hakkin yok, bu ne yasaldir ne de meşrudur. Efendim fransa gibi bir memlekette bayraga hakaret ve saldirinin cezasi 1.500 eurodur. her memleketin kendine has özellikleri vardir. disaridan yasalar ve zihniyetler ithal edemezsiniz. amerika'da böyle bir ceza yok diye türkiye'de de olmasin diye bir sey yok. vurulmayi haketmistir bu herif; ben de gidip yunanistan'da yunan bayragini indirirsem gelsin yunan polisi beni de indirsin, sonuna kadar hakli çünkü benim o bayrak direginde isim ne ? ha diyeceksiniz ki protesto hakki. iyi git insan gibi yürüyüsünü, protestonu düzenle; tepki, bayrak indirilerek gösterilmez. insanlarin hassasiyetlerini kasimanin bir manasi yok.

Ayrica Lice'deki bayrak olayiyla karsilastirirsak, lice'deki zirtapozun o anda vurularak öldürülmesi müstehaktir. çünkü orada, bayragin indirilmesinden öte, hava kuvvetleri komutanligi'nda bu olay gerçeklesiyor. kimsenin orada, komutanlikta vs. isi yoktur. orasi devletin mahremidir. görevli personel disinda birisinin girmesi ülkeye saldiridir. gir bakayim amerikan üssüne seni dogduguna pisman etmiyorlar mi ? devletin komutanligi'na girmek yatak odasina girmekle es degerdir. o anda oraya giren kisi vurulursa, haketmistir, vurana kimse bir sey diyemez.