bugün

tc yi türklerin kurmamış olması

Evet arkadaşlar uzun süredir düşünüp kafamda toparlamaya çalıştığım konu. Bir troll beyanından çok gerçekten bu konuda tartışıp bir yerlere gelmek de asıl hedefimdir. Tc yazmam karakter kısıtlamasından kaynaklanıyor. Dediğim gibi bu devleti türk milleti kurmamıştır Atatürk ve bir kaç komutan kurmuştur. Öyle ki savaşın çoğunu saltanatı(Osmanlı'yı) korucam diye yürütülmesi milletin kandırılması cumhuriyetin kurulmasında hiç bir şekilde referandum yapılmayıp tek adamın kararları uygulanması bu devletin bir milletten çok bir kaç kişinin kararları doğrusunda kurulduğunu kanıtlar nitelikte. Hatta cumhuriyetin kurulumundan sona çok partili geçiş adı altında partiden ihraçlar, izmir suikastı atatürk'ün machiavellist bir politika izlediğinin de göstergesidir. (bkz: Il Principe) Burdan gelmeye çalıştığım nokta böylesine tek adam yapılı bir devletin 3-4 nesil sonra bir millet tarafından nasıl da bu kadar benimsenebildiği nasıl sanki onlar kurmuş gibi ülkeyi sahiplendikleridir. Bu nokta yaptığımız hareketler sırf uzaya çıkan ilk kişi Yuri Gagagrin diye Rusların Amerikalılara siz uzaya çıkamazsınız arkadaşım demesi gibi absürd bir durum(Burda Atatürk'ün safkan Türk olduğunu varsayıyorum). Kısacası tarih mastürbasyonu günümüzde çok yaygınlaşmış ve insanlarda aptal bir milliyetçiliğe sebep olmuştur. Lütfen bunun farkına varalım bunların troll hareketlerine yer vermeyelim.

edit: Sivas kongresi yemin metni şu şekildedir
Makam-ı Celil –i Hilafet ve Saltanat’a, islamiyet’e, devlete, millete ve memlekete manen ve maddeten hizmetten başka bir gaye ve emelimiz olmadığına binaen kongrenin müzakeresi devamı müddetince ihtirasat-i şahsiye ve siyasiyeden ve fırkacılık amalinden münezzeh bir azim ve iman ile çalışacağıma ve ittihat ve Terakki Cemiyeti’nin ihyasına çalışmayacağıma namusum ve bilcümle mukaddesatım namına yemin ederim