bugün

yurt şakaları

Öncelikle bu şakayı yaparken yaptığınız insanla çok samimi olmanız ve rolünüzün hakkını vermeniz gerekiyor. ilk başta hadi ya bir ruh çağıralım Daha sonra ya ben merak ediyorum acaba tek kişi çağırsam gelir mi denilir. Şakaya kurban gidecekl insanlar oha lan amma cesaretlisin derler. sizde içinizden ne cesareti lan gerçek olsa ben burada 3,5 atardım dersiniz. Neyse çağırıyor gibi yaparsınız dudak oynatıp dua okumuş gibi yaparsınız daha sonra ey ruh geldiysen evet yaz dersiniz. tabi burada yetenek önemli o fincanı sizin ittirdiğiniz anlaşılmadan hareket ettirirsiniz. Önce doğru düzgün cevaplarken birden öleceksiniz ve şakaya kurban verilecek insanların ismini yazarsınız. herkes tırsar kağıtlar toplanır fincan atılır. deken şakanın ikinci bölümüne geçersiniz sesinizi telefona kaydeder ve kaydedilen sesi zil sesi olarak ayarlarsınız. ben korkuyorum diyip kızların yanına gider onlarle beraber bir müddet takılırsınız bu arada telefonu yatağın kenarına sıkıştırırsınız. sonra off ya ben yatmaya gidiyorum artık korksam da ne yapayım der ve odanız gidip öteki telefonunuzdan sesiniz kaydettiğiniz telefonu çaldırırsınız. öteki odadan önce çığlıklar gelir ardından yanınıza koşarlar bir ses ismimi söylüyor denilir siz de gidersiniz bir çığlık atıp ben dayanamayacağım çok korkuyorum dersiniz. Derken milletin suratı allak bullak olur siz bu suratları büyük bir keyifle seyreder ardından şaka yapmıştım çıkarken şu ışığıda kapatsanıza diyip derin bir uykuya dalarsınız.