bugün

öğrenci yurtlarında yapılan çok ağır çeşitleri de olan şaka türleri
(bkz: suratına diş macunu sürmek)...
örn: doğru dürüst duş kabini olmayan kredi ve yurtlar kurumunun yurtlarında kız öğrencilerin çıplak resimlerini çekmek.
masum masum uyuyan arkadaşı, gece vakti pencereden aşağı atmak.
(bkz: yurt sakalları)
Öncelikle bu şakayı yaparken yaptığınız insanla çok samimi olmanız ve rolünüzün hakkını vermeniz gerekiyor. ilk başta hadi ya bir ruh çağıralım Daha sonra ya ben merak ediyorum acaba tek kişi çağırsam gelir mi denilir. Şakaya kurban gidecekl insanlar oha lan amma cesaretlisin derler. sizde içinizden ne cesareti lan gerçek olsa ben burada 3,5 atardım dersiniz. Neyse çağırıyor gibi yaparsınız dudak oynatıp dua okumuş gibi yaparsınız daha sonra ey ruh geldiysen evet yaz dersiniz. tabi burada yetenek önemli o fincanı sizin ittirdiğiniz anlaşılmadan hareket ettirirsiniz. Önce doğru düzgün cevaplarken birden öleceksiniz ve şakaya kurban verilecek insanların ismini yazarsınız. herkes tırsar kağıtlar toplanır fincan atılır. deken şakanın ikinci bölümüne geçersiniz sesinizi telefona kaydeder ve kaydedilen sesi zil sesi olarak ayarlarsınız. ben korkuyorum diyip kızların yanına gider onlarle beraber bir müddet takılırsınız bu arada telefonu yatağın kenarına sıkıştırırsınız. sonra off ya ben yatmaya gidiyorum artık korksam da ne yapayım der ve odanız gidip öteki telefonunuzdan sesiniz kaydettiğiniz telefonu çaldırırsınız. öteki odadan önce çığlıklar gelir ardından yanınıza koşarlar bir ses ismimi söylüyor denilir siz de gidersiniz bir çığlık atıp ben dayanamayacağım çok korkuyorum dersiniz. Derken milletin suratı allak bullak olur siz bu suratları büyük bir keyifle seyreder ardından şaka yapmıştım çıkarken şu ışığıda kapatsanıza diyip derin bir uykuya dalarsınız.
(bkz: comeze yapilan sakalar)
yurda yeni gelen öğrenciye 'yeni yatakları müdürün damgalaması lazım' denilmesi ve çocuğun yatağını kucaklayarak müdürün odasına gitmesi.
odtü de numaralı yurtlardan,numaraları tek sayı olan yurtlar kız, çift sayı olanlar erkek yurtlarıdır(9. yurt hariç). bu yurtlardan bir tanesine gelen bir erkek evladımız tam çamaşırlarını kucaklamış çamaşır odasına götürürken yurtta onu gören arkadaşı tarafından uyarılır. çünkü odtüde n yurdunda kalıyorsan n-1 yurdunda seninle aynı oda ve yatak numarasını paylaşan kız senin çamaşırlarını yıkamak zorundadır. çocuk başta inanmaz, ama daha önceden ayarlanan bir kız arkadaş, kuralı anlatan kişinin çamaşırlarını memnuniyetle yıkayınca ikna olur. kucaklar çamaşırlarını ve kız yurdunda gitmesi gereken kapıya gider. kızın şaşkın bakışları içerisinde çamaşırları bırakır ve 'çamaşırlarımı getirdim,ne zaman alabilirim?' der ve olaylar gelişir.
pisuvarların işe yarayan yerleri jelatinle kaplanır ki uyku sersemi arkadaşımız gelsin ve işini görürken pijamasının da işinin görüldüğünü anlamasıyla cümbür cemaat kopulsun...
yeni gelen ogrencimize yatılacak yatagın muhurlenmesi gerektigi soylenir , yatagını muhurletmeyenler hakkında cezai islem uygulanacagı soylenir bunu duyup panige kapılan genc bi hamle yatagı sırtlanır ve muduriyetin yolunu tutar yolda guvenlik gorevlisi genci cevirir " olm bu ne lan ne yapıon sen " diye sorar genc olayı anlatınca guvenlikci kahkahayı basar etraf da kalabalık oldugundan rezalet dizboyuna cıkar gencimiz icin.*
kurbanın alnına enayi yazmak suretiyle odadaki bütün aynaları kaldırmaktır misal. kişi o şekilde okula gider, gezinir dolanır, rezil olur.böylece bu bir eşek şakası olur.
gece uyurken arkadaşı yatağa dikmek. *
he daha sonra intikamım acı oldu ertesi gece ayakkabı boyasıyla yüzünü boyadım orası farklı. askldfasdhf. * *
eleman uykusunda mışıl mışıl uyurken yüzünün her yerini ayakkabı boyasıyla boyamak. *
eleman yorganı üstüne çekmiş sırtüstü uyumaktadır. pis pis sırıtan arkadaşlarından biri gelir, adamın terliğini alır ve adamın cinsel bölgesine hızlıca sürterek onu uyarır. adam tahrik olmaya başlar, ve yorganda küçük bir yükselti belirir belirmez başka bir hayvan önceden çırptığı yumurta akını yükseltinin olduğu bölgeye döker. adam uyandırılır. kopacak şenlik seyredilir.

yaşanmıştır.
kızlar yurdunda malum nedenden dolayı yaşlı, emekli bir amca nöbetçidir. yurda gidenler bilir, ziyaretçiniz geldiği zaman yurt girişinden anons yapılır, yurttaki kişi ziyaretçisini aşağıdan alır.

yine bir akşam, canı sıkılan kızlardan biri "bakın şimdi ne yapıcam!" der ve odadan ayrılır. yaklaşık 1 dakika sonra anons duyulur.

"cenifır lopez, lütfen danışmayı arayınız, ziyaretçiniz var; cenifır lopez, lütfen danışmayı arayınız ziyaretçiniz vardır."
1 nisanda ayakkabi boyasi ile arkadasin yuzunu boyamak,yuzde 1 sise tras kopugu ile gece vakti yurtta dolasmak.
öğrenci yurtlarında genellikle yeni gelenlere yapılan eğlence amaçlı aktivitelerdir. mağdur ilk etapta çok kızar ama sonradan olayın güzel yanlarını kavrar.

lise yurdunda en klasiği ise yüz boyamadır. ilk geldiğiniz gece uyurken gelir kıdemliler ve yüzünüzü bir güzel ayakkabı boyasıyla mozaik haline getirir. sabah uyandığınızda ise küfür ede ede kapkara olmuş yastık kılıfıyla uğraşırsınız. ama ertesi yıl yeni gelenlere aynı şakayı da siz yaparsınız. liseden mezun olunca ise o güzel günleri mumla yadersiniz.
(bkz: karışık spermli şampuan şakası)
(bkz: yurt dışına çıkalım)**
tek katlı dershane binasının önünde o dönem mezun olacak arkadaşlar toplu fotoğraf çekimi için toplanırlar. hepbir ağızdan 333 dedikleri anda dershanenin çatısına çıkmış elemanlar tarafından kafalarına 3 koca kova su boca edilir.
sıktırılan pipinin başına kolonya dökmek.
(bkz: ankara fen lisesi)
favorim bitişikteki bölümde duş alan arkadaşın üstüne soğuk su sıkmaktı. genelde dostluğu pekiştirir.
eleman yurda yeni gelmiştir. yeni arkadaşlarıyla tanışır konuşur ederler gece olur yatarlar.
gece bu bizim çömez eleman uyurken kıdemliler kırdıkları yumurtanın akını çömezin donuna dökerler.
sabah olur eleman kalkar bakar donda bi ıslaklık bi rutubet. odaya göz atar bakar kıdemliler de odada. yeni gelen eleman donundaki ıslaklığın ne olduğunu sormaya çalışır utanarak. kıdemliler yüzlerinde doğal bi üzüntüyle anlatır. "biz dün gece sana kaydık". olurdu olmazdı doğru söyleyin derken eleman bu yalana inanır gururuna yediremeyip camdan atlar ve ölür... her şaka komik olmayabiliyor.
çöp kovası ağzına kadar doldurulur ve kirler, pisler özünü akıtsın diye çöpe sıvı (kola, fanta, su vs) eklenir ve kapı kıyınık bırakılarak çöp kovası kapının üstüne bırakılır.
arkadaşa yerde para bulduk senin mi seninse odaya gel mesajı atılır ve arkadaşın odaya para sahiplenme isteğiyle gelip, pörsümüş çöpü kafasına yemesi kapının karşısına geçip keyifle izlenir.
(bkz: en psikopat lise hocaları/#14588219)