bugün

vakit gazetesi nin yeni provokasyonu

10 eylül 2007 tarihli vakit gazetesi, yeni bir provakasyon örneği vererek bu konuda bir türlü akıllanmayacağını ispat etmiş oldu. gazete, vicdansızlık üstbaşlığı ile verdiği haberde kartal imam hatip lisesi mezunu bir gencin öss de 4.olmasına rağmen istediği okula giremediğini ama özel musevi lisesi nde okuyan bir öğrencinin 14 bininci olmasına rağmen galatasaray üniversitesi ne girdiğini belirtiyor. ama ortada sapla samanın karıştırılması durumu var. çünkü imam hatip lisesi meslek lisesi statüsünde ve katsayı engeli var. buna da eyvallah diyoruz ama kıyaslama yaptıkları yer çok ilginç. özel musevi lisesi. yani normal bir okul. şimdi islami inançları hassas bir insan olarak ben bu durumdan rahatsız oluyorum. çünkü burda bazı denyolara el altından sinyal gönderiliyor ve deniliyor ki bak yahudi senden daha ön planda. e o zaman git vur yahudiye. türkiye de binlerce düz lise var ve hiçbiri örnek gösterilmiyor, gidip yahudi lisesi örnek gösteriliyor. ben bu zihniyetten artık sıkıldım. eğer ortada islamcılık gibi bir tabir varsa;

- bunlar islamcı ise ben islamcı değilim.
- ben islamcı isem bunlar islamcı değil.

bunun dışında bir alternatif düşünemiyorum. ortada çözüme kavuşturulması gereken bir meslek liseleri katsayı sorunu var ise bu sorunun muhatabı yahudi vatandaşlarımız değil. 5 yıldır ak parti iktidarda ve ikinci dönem için % 47 gibi bir oyla seçildiler. başbakanlık uçağından inmeyen hasan karakaya nın bu sorunu başbakan a iletmiş olması gerekmektedir. artık goygoyculuk yapma şansınız yok. eğer iktidarda chp olsa idi ortalığı ayağa kaldırırdınız. şimdi iktidar bizde. niye bu sorun çözülmüyor. çünkü yemiyor, sıkmıyor. yese çoktan halledilirdi. ama yemediği için böyle aşşağlık hedef göstermeler yapılıyor. bu da içinde bulunduğum islami camiaya yakışmıyor.