1. 1.
  10 eylül 2007 tarihli vakit gazetesi, yeni bir provakasyon örneği vererek bu konuda bir türlü akıllanmayacağını ispat etmiş oldu. gazete, vicdansızlık üstbaşlığı ile verdiği haberde kartal imam hatip lisesi mezunu bir gencin öss de 4.olmasına rağmen istediği okula giremediğini ama özel musevi lisesi nde okuyan bir öğrencinin 14 bininci olmasına rağmen galatasaray üniversitesi ne girdiğini belirtiyor. ama ortada sapla samanın karıştırılması durumu var. çünkü imam hatip lisesi meslek lisesi statüsünde ve katsayı engeli var. buna da eyvallah diyoruz ama kıyaslama yaptıkları yer çok ilginç. özel musevi lisesi. yani normal bir okul. şimdi islami inançları hassas bir insan olarak ben bu durumdan rahatsız oluyorum. çünkü burda bazı denyolara el altından sinyal gönderiliyor ve deniliyor ki bak yahudi senden daha ön planda. e o zaman git vur yahudiye. türkiye de binlerce düz lise var ve hiçbiri örnek gösterilmiyor, gidip yahudi lisesi örnek gösteriliyor. ben bu zihniyetten artık sıkıldım. eğer ortada islamcılık gibi bir tabir varsa;

  - bunlar islamcı ise ben islamcı değilim.
  - ben islamcı isem bunlar islamcı değil.

  bunun dışında bir alternatif düşünemiyorum. ortada çözüme kavuşturulması gereken bir meslek liseleri katsayı sorunu var ise bu sorunun muhatabı yahudi vatandaşlarımız değil. 5 yıldır ak parti iktidarda ve ikinci dönem için % 47 gibi bir oyla seçildiler. başbakanlık uçağından inmeyen hasan karakaya nın bu sorunu başbakan a iletmiş olması gerekmektedir. artık goygoyculuk yapma şansınız yok. eğer iktidarda chp olsa idi ortalığı ayağa kaldırırdınız. şimdi iktidar bizde. niye bu sorun çözülmüyor. çünkü yemiyor, sıkmıyor. yese çoktan halledilirdi. ama yemediği için böyle aşşağlık hedef göstermeler yapılıyor. bu da içinde bulunduğum islami camiaya yakışmıyor.
  22 -8 ... imhotep
 2. 2.
  vakit gazetesi çok yerinde bir örnekle olayı izahat etmiştir.
  imam hatip gibi dini değerleri üst sıralarda tutan bir liselinin üniversiteye girişi engellenirken, aynı doğrultuda eğitim sergilemekte olan musevi lisesi için, üniversiteye girişte sorun çıkartılmaması haksızlığa uğrayanların ellerini kollarını bağlamakta.
  papazın bile son derece saygı gösterdiği islama, kendini bilmez safi kötü kadın çocuklarının saygı göstermemesi bizimde ellerimiz kollarımızı bağlamakta.
  bu bağlamda gücü yeten istediğini yapabiliyorsa, gücüm yettiği kadar faşistim ulan !
  13 -36 ... beratulanberat
 3. 3.
  imam hatip lisesi düz lise ile kıyaslanamaz. din eğitimi veren başka bir liseyle kıyaslanır. haberde; azınlık için din eğitimi veren okul ile çoğunluk için din eğitimi verin okul arasındaki çifte standarda dem vurulmuştur.

  haberi okudum, provake olmadım. demek ki kulak yerine radar taşıyan kişiler sinyal alabiliyormuş. ha keza aynı radardan taşıyan karşıt görüşlü kişi de evhamlanıyormuş.
  7 -5 ... ankarakarakedisi
 4. 4.
  bu provakasyonla ilgili haberleri okurken karıştırılmaması gereken bir konu vardır. musevi lisesi düz bir lisedir. azınlık için din eğitimi vermemektedir. haham hatip okulu değildir.
  16 -5 ... imhotep
 5. 5.
  pek ciddiye alınmaması gereken gazetenin klişe olmuş konuda çığırtkanlık yapması.
  2 -1 ... panikadam
 6. 6.
  meslek lisesi ile düz liseyi karıştıran mantıksızların haberidir. hangi meslek lisesinden olursa olsun , alanı dışında tercih yapmaya kalkan öğrenciden puan düşmektedir. yani öğrenciye madem o mesleğe yönelmeyecektin ne b*k yemeye okudun okulu denmektedir.çok da yerinde bir tutumdur.
  kaldıki artık insanların imam hatip liselerine gitmelerine gerek yoktur.din öğretmeni ve ilahiyat mezunu atamalrındaki şuursuz oran ile düz liseler de imam hatip lisesine dönmüştür. hatta ilkokullarda öğrenciler dua ederek derse başlamaktadırlar.
  bütün bunlar bir yana ; yapılan haksız kadrolaşma , atanmayan matematik , türkçe , fen bilgisi öğretmenlerini haber yapmayan vakit gazetesi nasıl olurda bunu haber yapar , özgürlük , din diye bağırırken başka bir dine mensup diye bir çocuğun eğitim görmesini kınarlar ve araya fesat sokmaya kalkarlar. kaldıki özel musevi lisesi düz lisedir, meslek lisesi değildir.
  bu nasıl bir ayrımcılıktır.bu insanlar bu ülkeye ne yapmaya çalışmaktadır? aklı başında her insan bunu mutlaka düşünmelidir.
  ılımlı islam ülkesi olmayacağız endişeye gerek yok efendim, türk milleti 22 temuz'da şeriatla yönetilmeye mahkum edilmiştir.
  sizden saklanan gerçekler olduğunu unutmayınız.
  2 -3 ... ramorin
 7. 7.
  --spoiler--
  http://www.uoml.k12.tr/site/3897/default.aspx
  --spoiler--

  din eğitimli özel lisedir. haham hatip okulu olamaz. ama imam hatipin adına bakarak liseden mezun olanın imam olacağını sanmakta embesilliktir. ilahiyat fakültesi okumadan imam olacağını düşünmek ise ondan ötedir.

  müfredatı imam hatip lisesi gibi olan okuldur. imam hatip lisesi yerine müslüman lisesi dense kabul mu edilecekti? hayır. nasıl ki museviler evlatlarını "haham olsun diye" değil de "okulunu okusun, bunun yanında dinini de az çok bilsin" diyerek okula yolluyorsa, aynı şekilde evladını imam hatipe yollayan kişi de "imam olsun" diye değil, "okulunu okusun, bunun yanında dinini de az çok bilsin" diye imam hatipe yolluyor.

  imam hatip liselerinde düz liselerde olan derslerin aynısı olmakla birlikte 2 ders fazla vardır. bu da haftanın günlerine göre değişkenlik gösterir. örn: pzt; kur'an - hadis, salı; tefsir - akaid, çarşamba; arapça-tecvid, perşembe; fıkıh-kur'an gibi. (imam hatipleri bilmeden ahkam kesmeyiniz)

  ayrıca çoğunuk ile azınlık arasındaki çifte standart okul statüsünün kabul edildiği andan başlamış, günümüz öss'sine kadar gelmiştir.
  3 -3 ... ankarakarakedisi
 8. 8.
  vakit gazetesi = provakasyon.

  bu sebeple, "yeni provakasyon" denmesine gerek yoktur. bu gazete zaten provakasyon amaçlı çıkarılır.

  sorun imam-hatip lisesi'sinin meslek lisesi statüsünde olmasıdır.

  iktidar olmadan evvel, alanlarda imam-hatip liselerini, türban sorununu dilinden düşürmeyen akp den hesap sorulacağına, türkiye 'de yaşayan azınlık bir halk hedef gösteriliyor.

  özel* liselerden mezun olup; özel hocalarla öss ye hazırlanan, yıllığına 20.000-30.000 ytl para verip özel üniversitelerde okuyanlara inat gücümüz yettiğince " eğitim haktır satılamaz " diye bağırmak varken!
  4 -1 ... a la folie
 9. 9.
  türkiye'de öss'de 14.000. olan bi normal lise mezununun türkiye 4.sü açıkta kalmış bi meslek lisesi mezununun giremediği yere girmesiyle oluşan adaletsizliği, din ve ırk ayrımı yaparak protesto etmesi olayı. haklıdırlar lakin usluplarında bi ayarsızlık olduğu kesin.
  5 -3 ... limpid
 10. 10.
  sözü edilen musevi lisesinden musevi din adamları çıkmamaktadır. yani dini görevlilerin ve alt düzey vasıflı eleman yetiştiren liselerin zaten üzniversitede kendi bölümleriyle ilgili önleri açılmaktadır. ha hayır biz din görevlisi değil boğaz içinde mühendis olmak istiyoruz diyorsanız o zman bu devletin size sağladığı diğer imkanlardan yararlanıp düz liseye gitmeniz gerekmektedir. hayır ben hem imam hatip lisesine gidip dini eğitim ve idolojiyle dolacam oradan da üniversitelere yayılıp saçılacam dersen sana yavaş ol! derler.

  bu ülkede herkez aslında neyin yazılırken neyin ima edildiğini çok iyi biliyorç o yüzden sayın faşist arkadaşlarım ezildik büzüldük bir araya dizildik demogojisi yapmayın yemezler.
  hatta siz mümkünse demogoji yapmayın yerler!
  4 -3 ... maribaturu