kadına şiddetin artmasının nedenleri

yine kadınlardır. bazı erkekler eşit yaşamak isterken bazı kadınlarsa erkeği ezmeye çalışmaktadır. nasıl mı? örneğin erkek sakin sakin konuşmak isterken kadın afra tafra yapmakta laftan anlamamaktadır. erkek sakin bir üslupla kadını insan yerine koyarken kadınsa erkeğe tam tersini yapmaktadır. erkeğin sabrı taşmaktadır. söyleyeceği her uzlaşmacı lafı söyleyip bitiren erkek için kadının boğazını ağaç kesme motoruyla kesmekten başka çaresi kalmamıştır.

e: hayatım lütfen yapma böyle bak ne olur.
k: bana yapma lütfen ne olur deme. en nefret ettiğim laf bu!
e: lütfen önce bir sakin olmayı dene. bu şekilde konuşamıyoruz. birbirimizi kırmak çok kolay oluyor böyle.
k: bi de beni kırmakla tehdit ediyorsun yani. iyiymiş. kırsana hadi kırsana. senden mi korkacam?
e: bi tanem lütfen bak.
k: yapma bak, etme bak, lütfen bak! emir veriyorsun di mi aklın sıra bana. yeter artık yeter dayanamıyorum sana!
e: senin avradını sikerim! geçmişini siktiğimin çocuğu. piç. bi sen mi adamsın lan!

bu örnek eitk olmamakla beraber kadınlar anlayışsızlıkları ve bitmez tükenmez çeneleri yüzünden resmen böyle şeylerin olması için uğraşmaktadır. iki dakika sus be kadın. karşındaki de insan. hep sana hep sana mı olacak bu yoğurdun kaymağı? bi de adam akıllı konuşmayı dene benim gibi. ölür müsün?