ben bu yazıyı sana yazdım

kocaman yüreğinin önünde saygıyla eğildiğim adama ithafen yazılmış sözler bütünü.

kendini; senin sevdiğinin yüzde biri kadar sevemeyen bir kadını, en son ne zaman attığını hatırlamadığı o -di'li geçmiş zamanlardan sonraki ilk kahkahasında hayata bağladığında başladı aslında her şey.
yaşadığı kısa ömründe, kendini diğer insanlardan hiçbir zaman üstün görmemiş, kendinde sürekli kusur arayan, yerden yere vuran, kıran, döken bir insanı bulutlarda gezdirmeyi başarmış, başaran ve başaracak olan adama bir teşekkür.
aynaya baktığımda hep nefret ettim ben kendimden.
güzel bulmadım, sürekli eleştirdim.
ta ki bugün; sen, elimden tutup zorla aynanın karşısına beni geçirene kadar; kendinle beraber.
ben bugün, ilk defa, seninle taa derinlerime baktım aynadaki suretimden.
ilk defa kendimi gördüm, senin pencerenden.
ve fark ettim ki, ben aynı benim.
beni güzelleştiren, senmişsin.

ve ben,
tüm bunlara rağmen,
hiçbir suçun, günahın olmayan konularda sadece sana yükleniyorum.
sabrının sınırlarından şüpheliyim.
yüzüne de söylediğim gibi her zaman, bu yazı da bir günah çıkarma, hakkını sana verme ve af dileme bu yazı.
senin elinde olmayan zamanların ve olayların acısını senden çıkarttığım için, sevginin çokluğuna dayanarak fütürsuzca,
sana sırt çeviren tonlarca şerefine tükürdüğümün insan müsveddelerinin acısının faturasını sana kesip, sırt çevirmeye kalkıştığım anlar için,
sakinleştirmek adına, kendi çektiğin acıları bir kenara bırakıp, gücü bende bulmak için beni sarmaladığında karşılık vermek yerine, seni ittiğim zamanlar için,
aslında kahrolası sinirim, inadım ve yapım için,
binlerce özür dilerim.

başımıza gelenlerden dolayı belki benden çok darbe aldın, canın yandı, ama hiç bana yansıtmadın, sevgini göstermekten ve hissetmekten hiç kaçınmadın.
peki ben?
neden sana benzeyemiyorum?
neden bir an için derin nefes alıp sakinleşmeyi beceremiyorum?
neden günahsızken, seni kırıp döküyorum?
senin beni sevdiğinden 1 gram eksik sevmiyorum ki ben seni.
neden seni bu kadar kolay kırabiliyorum, sen kırmıyorsun asla desen bile?
yapıymış!
yapımı allah bildiği gibi yapsın o zaman.
bahanelerin arkasına saklanıyor gibi hissediyorum kendimi.
senin yapının güzelliği, yüreğinin kocamanlığı altında eziliyorum ben.
bügüne kadar haklı / haksız seni kırdığım tüm anlar için tekrar tekrar özür dilerim.
ve beni benden çok sevdiğin, değer verdiğin için binlerce kez teşekkür ederim.

seni, senden çok sevdiğimi biliyorsun, bil, latilokumum...