bugün

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

avrupa birliği projesiyle hırvatistana gitmiştim. toplam 5 ülkeden 7 kişi katılmıştı. gülüyoruz eğleniyoruz proje on numara geçiyor. neyse ev sahibi kurum bir sürpriz yapıp bizi göle getireceğini söyledi. ama hiç havamda değilim girmeyeceğimi kafaya koydum , zaten pekte yüzemiyorum. neyse gittik herkes üstünü çıkardı bikiniler şortlar giyildi bende kenarda oturuyor yüzenleri izliyorum. bizim türklerden biri hava olsun diye takla atarak suya atladı ama çıkamadı top vardı yanında hemen topa sarılmış meğerse yüzme bilmiyomuş , bizim türkler güldüler eğlendiler çocuk çıktı güneşlenmeye. sonra yemeklerimiz geldi yemeklerimizi yedik derken birden yağmur bastırdı , yaz yağmuru. ama deli gibi yağıyor herkes yine suya atladı , yağmurun altında yüzüyolar.benim üstümde de kot ve gömlek var. yağmur o kadar çokki göle girsem daha az ıslanırım.bizimkiler ıslandın o kadar hadi diyolar ben giysim yok diyorum.onlar ıslandın zaten atla hadi diyorlar. gaza geldim bir atladım ve sudan çıkamadım. yüzme bilmiyorum üstüne tatlı su onun üstüne giysiler ağırlaştı.çıkamıyorum. kurtarın diyorum bizimkiler gülüyor bağırıyorum gülüyorlar ,ben suyla cebelleşiyorum hayatım film şeriti gibi geçiyor , bizim türkler hala gülüyor , en sonunda benim gözler gitmiş bakmışlar iş ciddi kızlardan biri bacağımı tut dedi sadece onu hatırlıyorum.bacak bileğini tuttum ve yüzerek beni karaya çıkarttı. o an yer yarılsa da içine girsem. 35 kişi göle gidiyor, 35 kişi arasında boğulan sadece 2 türk , ve ben ilk boğulanın taklitini yaptığımı sandıkları için neredeyse bok yoluna gidiyorum. ah şu türklerin şaka anlayışı...

ahanda neredeyse ecelim olacak göl görsel