bugün

doğadaki muhteşem dengeye tesadüf demek

hayır şans kesinlikle evrim döngüsünün bir parçasında yer alıyor fakat doğal seçilim belirli bir arzu edilen özelliğin zaman içindeki tesadüfi olmayan değişimini teşvik ediyor canlı organizmalar şans eseri bir anda ortaya çıkmadılar ama bazen milyonlarca bazen de milyarlarca yılda evrim geçirdiler

--spoiler--
eğer ben dünya ile mars arasında güneş etrafında eliptik bir yörüngede dönen bir çin demliği bulunduğunu öne sürseydim ve bu demliğin en güçlü teleskoplarımızla bile ortaya çıkarılamayacak kadar küçük olduğunu iddiama ekleseydim hiç kimse bunun aksini ispatlayamazdı fakat konuşmama iddiamın aksi ispatlanamaycağı için insan mantığının iddiamdan şüphelenmesinin tahammül edilemez bir küstahlık olduğunu söyleyerek devam etseydim kesinlikle saçmaladığım düşünülecekti oysaki eğer böyle bir demliğin varlığı eski kitaplarda bildirilse her cuma kutsal bir gerçek olarak aktarılsa ve okul çağındaki çocukların zihnine yavaş yavaş aşılansaydı varlığına inanmakta çekimser davranmak elbette bir tuhaflık belirtisi halini alırdı ve bu şüpheci kimse aydınlık bir çağda psikiyatrların daha önceki çağlarda ise engizisyon mahkemesinin ilgisini hak ederdi.
--spoiler--

tanım:yanlış anlaşılmış bir önerme.

not:muhtemelen eksilenecektir işinize gelmediği için eksilemeyin eğer sorularınız varsa özelden sorun.