bugün

peygamberlerin aşırı yüceltilmesi

Kuran’ın anlattığı dinden uzaklaşılmasında, dinin kutsallarının aşırı yüceltilmesi önemli bir yer tutar. Dinin övdüğü Peygamberler’i aşırı yüceltmek bunun en önemli örneğidir.

O, size melekleri ve Peygamberler’i Rabler edinmenizi emretmez. Siz Müslüman olduktan sonra, size kafir olmayı mı emredecek?
Ali imran Suresi 80

De ki: “Size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da (algılanamayanı da) bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben bana vahyedilenden başkasına uymam.”
6-Enam Suresi 5

O’nun elçileri arasında hiçbirini ayırt etmeyiz.
2- Bakara Suresi 285

burdada allah peygambere kızıyor

Seni sapmış bulup da doğru yola iletmedi mi?
93-Duha Suresi 7

Bu ayete göre Peygamberimiz vahiy gelmeden önce sapmış bir haldedir. Allah’ın gönderdiği vahiy ile düzelmiştir. Allah’ın açıkça söylediği bu gerçeğe Şura Suresi 52. ayette de rastlıyoruz:

işte böylece sana da emrimizden bir ruh vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin.
42-Şura Suresi 52

bence bu tabuların yıkılması gerekiyor. allah bile peygamberlere tapınmayın diyor.
biz müslümanlar evren ve tabiat hz. muhammedin yüzün suyu hürmetine yaratıldı diyoruz uyduruk hadislerle.
hristiyanlar ise kendi kitaplarında uydurulmuş bir ayetle her gök varolma sebebi hz.isa dır diyor.
kurandaki ayetlerle çelişerek biz müslümanların peygamberi birbirinden üstün tutmamamız gerektiğini anlamalıyız.
hristiyanların derdide kendine.