bugün

sözlük yazarlarının itirafları

isyanlardayım sözlük, elime neşteri alıp hiç de steril olmayan koşullarda kendime saplama düşüncesindeyim. Yeter yemin ederim yeter. Hani o tıp fakültesi tercih ettiğim elim var ya, kırılsın o! Ya da kırılmasın kırılırsa büte kalırım belki kırılmasa da kalırım. Belki finalle geçerim, belki hiç geçemez tekrardan tüm sene anatomi, fizyoloji, histoloji, biyokimya, biyofizik, halk sağlığı, mikrobiyoloji, patoloji, farmakoloji ile cebelleşirim...

Yazın şu sıcağında ege'de nefes almak mümkün değillen oturmuş nöroanatomide tractusların gelmişine geçmişine sövüyorum sözlük. Hastalarıma kadavra eti rendesi, kaka püresi, kusmuklu çiş bulamaçları yedirip tedavi etmeyi düşünüyorum. Öğrenmicem farmakolojiyi, her gelen hastaya basıcam novalgin ve penisilini. Başlarım beta laktamına da aminoglikozidine de. Banane arkadaşım spironaloktan erkekte erektil disfonksiyon bozukluğu yapıyorsa. içmesin o zaman, gitsin ölsün. Bi idrar söktürücü içecek adam hem memeleri büyüyecek hem neyse. içmeyin lan, içmeyin gidin meyve falan yiyin, kaynımda da var *

Yığınlarca not, üstüme üstüme geliyor. Çocuğun olursa asla tıp okumayacak, okursa reddederim o kadar ciddiyim. Güzel sanatlara yazdırıcam şarkı söylesin, resim yapsın ya da besyoya yazdırıcam koşsun oynasın it. Annesi gibi telef olmasın yeter ki.

Şu sınıfı geçmem lazım sözlük. O pembe steteskobu alıp, 2 eylülde hastanede stajer dr. Olmam lazım sözlük. Yapmam lazım laaağn.

Tüm notları tekmeleyerek parçalamak ve çirkef dul anatomiciye yedirmek istiyorum.