bugün

bombalı araçların bilgisini alıp sadece seyretmek

patagonya da değil türkiyede gerçekleşmiştir.

reyhanlı patlamasında yayın yasağının kalkmasından sonra kilit sorularda bir bir sorulmaya başlandı efendim.

+ mit'in 23 nisan 2013 günü bomba yüklü 3 aracın suriyeden türkiye ye girişinin olacağı istibaratını alıp gerekli yerlere bildirmiş.
+ 2 mayıs 2013 günü bomba yüklü iki aracın suriyeden türkiye ye girdiği istihbaratını alan içişleri bakanlığı durumu emniyet genel müdürlüğüne iletmiş.
+ 8 mayıs 2013 günü bomba yüklü 3.ncü aracın suriyeden giriş yaptığını ve patlamak üzere ankaraya gidebileceği istihbaratı geldi.
+ 9 mayıs 2013 günü emniyet genel müdürlüğü suriyeden 3 bomba yüklü aracın giriş yaptığını mit'e bildirdi. mit durumu bildiklerini ve gereğinin yapılmasını istedi.

efendim şimdi gelelim asıl meseleye;

birileri türkiye'ye 1 kamyon uyuşturucu giriş yaptı diye istihbarat alıyor ve sınırdan geçen bütün kamyonlar bir bir aranıp deşeleniyor. kamyonda ne yüklüyse bir bir indirilip aranıyor ve televizyonlarda bu büyük bir başarı izlenimi veriyor.

bu bir örnek değildi, örnekleri yüzlerce belki de binlerce.

mit 23 nisan 2013 günü, yani olaydan 18 gün önce bomba yüklü araçlar suriyeden giriş yapacak diye istihbarat alıyor. bunu emniyet genel müdürlüğü ile paylaşıyor.
mit'in aldığı istihbaratı paylaşmasından yaklaşık 7 gün sonra bomba yüklü iki aracın türkiye'ye giriş yaptığı istihbaratını bu sefer içişleri bakanlığı alıyor.

şimdi efendim,
mit'in işi nedir? biri bana açıklayabilir mi?
mit istihbaratı alır, gereğinin yapılmasını ister.
gereği yapılmaz ise burada mit değil, bunlara göz yuman bir numaralı suçludur.

içişleri bakanlığı madem böyle büyük bir istihbarat alıyor, bu insanlar neden sınırlar da önlem almıyor.
uyuşturucu olmadığı için mi? korktukları için mi?
bu insanlar ülkeye sınırdan, birde bomba yüklü bir araçla elini kolunu sallaya sallaya nasıl ülkeye girebiliyor.

olaydan 18 gün önce size patlama olacağı konusunda uyarı gelmedi mi? içişleri bakanlığı ve emniyet genel müdürlüğü neredeydi?
1 mayıs kutlamalarını engellemek, işçilere biber gazı sıkıp, joplamak için mi çalışıyordu?
bu nasıl bir insafsızlıktır.

sayın recep tayyip erdoğan'ın yayın yasağı getirmesinin sebebi nedir peki? korktukları nedir? mobeseler neden bozuk!

bunların hepsinin cevabı verilmeden, biri amerikaya ötekisi rahat uykusuna döndü.
ya reyhanlı da ölenler!

bunun suçlusu kimdir efendim? istihbaratınız mı çalışmıyor? yoksa sizin namus ve vajina bekçiliği yapıp, işçileri dövdürüp, kılıçdaroğlu ile uğraşıp, mhp ile polemiğe girmekten veya ayran içmekten başka işiniz yok mu?

ve hala içişleri bakanı neden istifa etmedi!