bugün

patagonya da değil türkiyede gerçekleşmiştir.

reyhanlı patlamasında yayın yasağının kalkmasından sonra kilit sorularda bir bir sorulmaya başlandı efendim.

+ mit'in 23 nisan 2013 günü bomba yüklü 3 aracın suriyeden türkiye ye girişinin olacağı istibaratını alıp gerekli yerlere bildirmiş.
+ 2 mayıs 2013 günü bomba yüklü iki aracın suriyeden türkiye ye girdiği istihbaratını alan içişleri bakanlığı durumu emniyet genel müdürlüğüne iletmiş.
+ 8 mayıs 2013 günü bomba yüklü 3.ncü aracın suriyeden giriş yaptığını ve patlamak üzere ankaraya gidebileceği istihbaratı geldi.
+ 9 mayıs 2013 günü emniyet genel müdürlüğü suriyeden 3 bomba yüklü aracın giriş yaptığını mit'e bildirdi. mit durumu bildiklerini ve gereğinin yapılmasını istedi.

efendim şimdi gelelim asıl meseleye;

birileri türkiye'ye 1 kamyon uyuşturucu giriş yaptı diye istihbarat alıyor ve sınırdan geçen bütün kamyonlar bir bir aranıp deşeleniyor. kamyonda ne yüklüyse bir bir indirilip aranıyor ve televizyonlarda bu büyük bir başarı izlenimi veriyor.

bu bir örnek değildi, örnekleri yüzlerce belki de binlerce.

mit 23 nisan 2013 günü, yani olaydan 18 gün önce bomba yüklü araçlar suriyeden giriş yapacak diye istihbarat alıyor. bunu emniyet genel müdürlüğü ile paylaşıyor.
mit'in aldığı istihbaratı paylaşmasından yaklaşık 7 gün sonra bomba yüklü iki aracın türkiye'ye giriş yaptığı istihbaratını bu sefer içişleri bakanlığı alıyor.

şimdi efendim,
mit'in işi nedir? biri bana açıklayabilir mi?
mit istihbaratı alır, gereğinin yapılmasını ister.
gereği yapılmaz ise burada mit değil, bunlara göz yuman bir numaralı suçludur.

içişleri bakanlığı madem böyle büyük bir istihbarat alıyor, bu insanlar neden sınırlar da önlem almıyor.
uyuşturucu olmadığı için mi? korktukları için mi?
bu insanlar ülkeye sınırdan, birde bomba yüklü bir araçla elini kolunu sallaya sallaya nasıl ülkeye girebiliyor.

olaydan 18 gün önce size patlama olacağı konusunda uyarı gelmedi mi? içişleri bakanlığı ve emniyet genel müdürlüğü neredeydi?
1 mayıs kutlamalarını engellemek, işçilere biber gazı sıkıp, joplamak için mi çalışıyordu?
bu nasıl bir insafsızlıktır.

sayın recep tayyip erdoğan'ın yayın yasağı getirmesinin sebebi nedir peki? korktukları nedir? mobeseler neden bozuk!

bunların hepsinin cevabı verilmeden, biri amerikaya ötekisi rahat uykusuna döndü.
ya reyhanlı da ölenler!

bunun suçlusu kimdir efendim? istihbaratınız mı çalışmıyor? yoksa sizin namus ve vajina bekçiliği yapıp, işçileri dövdürüp, kılıçdaroğlu ile uğraşıp, mhp ile polemiğe girmekten veya ayran içmekten başka işiniz yok mu?

ve hala içişleri bakanı neden istifa etmedi!
bombalar patlasında böylece suriye savaşına bahane-zemin yaratmak ve kamuoyu desteğini almak için güzel bir ortam oluşsa diye beklenti içinde olan hükümetin yaptığıdır. bence bu işte kurumlar arası kopukluk falan değil bildiğin kasıt vardır.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı açıklamasında diyor ki! biz tartışmaların dışındayız.
yalnız kendileri bombalar patladıktan sonra failleri bulmak adına sınır kapılarını araç girişine kapatıyorlar. mış! mış! mış!

ne büyük bir başarı patladıktan sonra mı!
istihbarat aldıktan sonra neden aramaları sıklaştırmadınız maden?
kamyonların içinde ne var bakması çokmu zordu?
bombalı araçların bilgisini alıp sadece seyretmek yıllardır, türkiye de oluyor. insanlar ölür ardından yetkililer çıkar açıklama yapar, daha önce bize istihbarat gelmişti diyerek adeta insanlarla alay ederler. madem istihbaratı aldınız mübarek neden pezevenkleri yakalamazsınız. vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz.
Suyun bulanacağının haberini alan yetkililerin, bulanmasına müsaade etmesidir ki, bulandıranların boğazına çökülsündür.
bombalama olayı;
akil insanları, çözüm sürecini, kürt açılımını ve daha bir çok gizlice yapmak istediğiniz şeylerin unutturulması için yapılmış bir komplomuydu?

zira bu olaya konulan yayın yasağı, olayı kısa sürede örtpas etmek içinmiydi?
dikatlice okuyunuz. bunlar bir türkiye gerçeğidir.

http://gundem.milliyet.co...detay/1709445/default.htm
Türkiyeye özgü harekettir.
(bkz: reyhanlı ilçe emniyet müdürünün görevden alınması)

efendim;
mit içişleri bakanlığına 23 nisan günü bildirmiş mi! emniyet genel müdürlüğüne bu konu iletilmiş mi!
adamlar elini kolunu sallaya sallaya sınırdan geçerken aklınız nerdeydi?
Sanki bana nicholas cage filmi izliyor amklar diye tepki verilesi kişilerdir.
bu açıklamayı içişleri bakanının yapması ise tam bir skandaldır.

reyhanlı nın istihbaratını almıştık
yediğimiz golü antremanda çalışmıştık beyanatını veren futbolcu gibidir.
(bkz: kendin patlat kendin bul)
günümüz türkiyesinin caanım iktidarında görülen haslet. belli olmaz belki de görmeye devam edeceğiz. allah bilir.
kendi vatandaşlarının ölümüne yol açacak bir saldırıyı önle(ye)meme nedeni, olayı çarpıtarak, abd'ye suriye devletinin saldırısına uğramış mağdur pozunda, "eli güçlü" gitmek ise, şahsın yatacak yeri yok demektir bir, bunun hesabı elbette sorulur, bu da iki !
bombalı araçların bilgisini günler öncesinden alıp, üç maymunu oynama durumudur.

hükümet bir şey yapmadı mı! tabiki yaptı!
yayın yasağı geldi ya!
türkiye'deki iran ve suriye'ye çalışan devlet görevlilerinin yaptığı iş olabilir.
hiçbir şekilde habercilerin sormadığı sorulardır.
neden kimse sormuyor. bu istihbarat alındı madem, niye önlem alınmadı diye!
reyhanlı patlamasından sonra,
an itibari ile adana'da bomba yüklü araç istihbaratını alan emniyet genel müdürlüğü harekete geçmiş.

http://sozcu.com.tr/2013/...ba-yuklu-arac-panigi.html

daha önceden aklınız neredeydi efendim.